Pany i dziady z Wiejskiej

  

Na tapetę analizy politologicznej wjechała wczoraj wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego podczas debaty nad odwołaniem marszałka Kuchcińskiego. – Wyście blokowali Sejm, jak Samoobrona. Nie mieliście wątpliwości, że trzeba użyć siły, myśmy siły nie użyli – powiedział Kaczyński.

Z ław opozycji ktoś krzyknął wówczas, że politycy PiS‑u są „ludzkimi panami”. – Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych – odparł prezes PiS‑u. I się zaczęło. Teraz przez kilka dni czeka nas „analiza” tych słów. W zależności od tego, kto z opozycji i mediów z nią związanych będzie się akurat produkował, usłyszymy o tym, że „Kaczyński i PiS mają się za rasę panów”/„PiS chce wprowadzić feudalizm”/„Pańska Polska PiS‑u” etc. A sprawa jest – cytując klasyka – arcyboleśnie prosta. W Krakowie od zawsze istnieje podział na pany i dziady – w zależności od sympatii – na Cracovię i Wisłę. I tak jest też w tym wypadku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts