Minister zdrowia uspokaja ws. sieci szpitali

  

– Przesunięcie daty utworzenia sieci szpitali o trzy miesiące wynika z długotrwałych prac nad reformą, nie będzie to miało znaczenia dla pacjentów – zapewnił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. 

Pytany w Polsat News o opóźnienie reformy, która ma wejść w życie 1 października, a nie jak planowano 1 lipca, Radziwiłł powiedział, że długie prace nad projektem ustawy uniemożliwiły, by weszła ona w życie 27 marca, dlatego pierwsze wykazy szpitali zakwalifikowanych do sieci będą publikowane do 27 czerwca.

Nie jest możliwe, żeby ustawa w takim tempie została uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta, a nawet gdyby było to możliwe, to ci, którzy mają ją wprowadzać w życie, mieliby z tym duży kłopot

– wyjaśniał.

Dlatego zdecydowałem wczoraj o złożeniu propozycji autopoprawki, która przesuwa wejście w życie tej całej regulacji o trzy miesiące 

– dodawał.

Zapewnił, że „dla pacjenta to informacja zupełnie drugorzędna”, a istotna dla dyrektorów szpitali.

Radziwiłł, pytany o sytuację, gdy pacjent czeka na zaplanowany zabieg w szpitalu, który znajdzie się poza siecią, uspokajał, że „91 procent środków dedykowanych do szpitali, idzie do sieci, to oznacza, że 91 procent świadczeń wykonywanych w tych miejscach, będzie realizowana przez szpitale sieciowe; reszta podlega konkursom”.

Jeżeli szpital jednak nie wejdzie do sieci, to – zapewnił minister – zadziałają odpowiednie mechanizmy, dzięki którym czas oczekiwania się nie wydłuży. 

Przygotowujemy się do tego, żeby osobę, która zapisała się i jest w kolejce, przepisać, stosownie do momentu, w którym się zapisała, do kolejki w zakładzie, który będzie realizował te świadczenia 

– powiedział.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News,PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna strzelanina w USA. Są ofiary

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Free-Photos

  

Trzy osoby zginęły w poniedziałek rano czasu lokalnego w strzelaninie w supermarkecie Walmart w miejscowości Duncan w stanie Oklahoma - poinformowały lokalne media.

Duncan znajduje się ok. 130 km na południe od stolicy stanu, Oklahoma City.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl