Zakończenie serii ćwiczeń radiotechników

  

Zakończyły się ćwiczenia taktyczno-specjalne pododdziałów radiotechnicznych wrocławskiej 3. Brygady Radiotechnicznej pod kryptonimem Manewr, Radar i Marsz.Celem ćwiczeń było zgrywanie żołnierzy w warunkach zbliżonych do realnego pola walki oraz sprawdzenie zdolności do realizacji zadań, wynikających z ich przeznaczenia – informuje oficjalny portal 3. Brt.

W ćwiczeniach brały udział 140. i 241. kompania radiotechniczna oraz 170. posterunek radiolokacyjny dalekiego zasięgu. Siły i środki kompanii wykonały przemieszczenia na pozycje na lotnisku 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku i lotnisku polowym Rostki w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, gdzie prowadzono rozpoznanie radiolokacyjne obiektów powietrznych oraz przekazywano tzw. informację radiolokacyjną do jednostek dowodzenia. Żołnierze kompanii realizowali także przedsięwzięcia zabezpieczenia bojowego i logistycznego, szkoląc się m.in. z zakresu organizowania obozowiska, reagowania na atak dywersantów oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej – czytamy na portalu.

Głównymi problemami taktycznymi, realizowanymi w czasie ćwiczeń były planowanie i organizacja marszu wysuniętego posterunku radiolokacyjnego oraz realizacja zabezpieczenia bojowego i logistycznego w warunkach zimowych. W realizacji epizodów taktycznych na potrzeby szkolenia wykonywane były loty Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). W ramach ćwiczenia 140. kompanii radiotechnicznej szkolili się również żołnierze rezerwy – podaje oficjalny portal wrocławskiej brygady.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,wojsko-polskie.pl,DG RSZ,8 brt,3 brt
Tagi

Wczytuję komentarze...


124 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zmarło sześć kolejnych osób

/ pixabay.com

  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie jest ich 3627. Kolejne sześć osób zmarło.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Zmarło sześć kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Obecnie w sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts