Szkolenie z kontroli zamieszek

  

Żołnierze kompanii manewrowej XXXV. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie wraz z plutonem amerykańskim uczestniczyli w szkoleniu kontroli nad tłumem – podaje Dowództwo Operacyjne RSZ.

Podczas zajęć, których kierownikiem był dowódca polskiej kompanii manewrowej kpt. Remigiusz Rodykow żołnierze ćwiczyli różne scenariusze działania na wypadek wystąpienia zamieszek. Głównym celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności radzenia sobie z niezadowolonym tłumem, demonstrującym w pobliżu obiektów, będących pod jurysdykcją sił KFOR – czytamy na portalu.

W pierwszym etapie szkolenia żołnierze amerykańscy przedstawili w praktyce obowiązujące ich procedury, a następnie Polacy zademonstrowali ich sposób działania. Kolejnym punktem było wypracowanie wspólnych metod działania i wspólne ćwiczenie. Scenariusz zajęć zakładał sytuację, w której niezadowolenie społeczne przerodziło się w protesty, które zaczęły przybierać na sile. Zadaniem żołnierzy było opanować agresywny tłum. Podczas zajęć przećwiczono wszystkie procedury CRC - panowania nad tłumem. Dla polskich i amerykańskich żołnierzy szkolenie było również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnej obserwacji sposobu realizacji zadań w ramach CRC – informuje oficjalny portal DO RSZ.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...


Trzymał w domu woreczek z amfetaminą

/ http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/

  

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków postawił prokurator mężczyźnie, w którego mieszkaniu policja znalazła woreczek z amfetaminą. Zdaniem śledczych z tej ilości narkotyku można było przygotować 2 tys. porcji handlowych narkotyku.

Sierżant szt. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformował, że amfetaminę ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań w Wałbrzychu policjanci kryminalni, którzy zatrzymali 34-letniego mężczyznę.

"W wyniku pracy operacyjnej wałbrzyscy policjanci kryminalni uzyskali informacje, na podstawie których postanowili odwiedzić jedno z mieszkań mieszczących się na terenie Wałbrzycha. Podczas przeszukania pomieszczeń tego lokalu, w jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Wałbrzyszanin ukrył zabronione substancje w koszu na śmieci"

- powiedział policjant.

Dodał, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można by przygotować ponad 2 tys. porcji handlowych tego narkotyku.

34-latek został zatrzymany i stanie przed sądem. Prokurator postawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts