​Jarosław Kaczyński: Wybory samorządowe są bardzo ważne

  

– Wybory samorządowe są bardzo ważne, ich wyniki będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych, więc od nich należy rozpocząć przygotowania – podkreślił w czasie spotkania z częścią mazowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości spotkał się we wtorek ze strukturami swej partii z okręgów: siedleckiego, płockiego i radomskiego. W dyskusji uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowie lokalnego PiS w Siedlcach – minister energii Krzysztof Tchórzewski, w Radomiu – wiceszef klubu PiS Marek Suski oraz w Płocku – senator Marek Martynowski. Relację ze spotkania zamieszczono na profilu PiS na Twitterze.

Spotkanie poświęcone było m.in. wyborom samorządowym, które powinny się odbyć jesienią przyszłego roku. Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że będą one bardzo ważne i od nich należy rozpocząć przygotowania do kolejnych starć wyborczych. – Wyniki w wyborach samorządowych będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych – zaznaczył Kaczyński.

Odnosząc się do planów ograniczenia – do dwóch kadencji – możliwości sprawowania mandatu wójta, burmistrza i prezydenta miasta, lider partii rządzącej przekonywał, że rozwiązanie to ma służyć „zmianie sytuacji w samorządach”. – To pewnego rodzaju przewietrzenie – dodał Kaczyński.

Wyraził przy tym nadzieję, że powołani niedawno w każdym województwie i okręgu pełnomocnicy PiS ds. wyborów samorządowych będą mieli „dużo energii i siły do działania”. Przypomniał, że nowa struktura partii ma zająć się m.in. ewidencjonowaniem oraz przygotowaniem kandydatów do wyborów. Zaznaczył przy tym, że „warunkiem sukcesu jest zaangażowanie wszystkich, nie tylko wybranej struktury”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl