​Jarosław Kaczyński: Wybory samorządowe są bardzo ważne

  

– Wybory samorządowe są bardzo ważne, ich wyniki będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych, więc od nich należy rozpocząć przygotowania – podkreślił w czasie spotkania z częścią mazowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości spotkał się we wtorek ze strukturami swej partii z okręgów: siedleckiego, płockiego i radomskiego. W dyskusji uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowie lokalnego PiS w Siedlcach – minister energii Krzysztof Tchórzewski, w Radomiu – wiceszef klubu PiS Marek Suski oraz w Płocku – senator Marek Martynowski. Relację ze spotkania zamieszczono na profilu PiS na Twitterze.

Spotkanie poświęcone było m.in. wyborom samorządowym, które powinny się odbyć jesienią przyszłego roku. Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że będą one bardzo ważne i od nich należy rozpocząć przygotowania do kolejnych starć wyborczych. – Wyniki w wyborach samorządowych będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych – zaznaczył Kaczyński.

Odnosząc się do planów ograniczenia – do dwóch kadencji – możliwości sprawowania mandatu wójta, burmistrza i prezydenta miasta, lider partii rządzącej przekonywał, że rozwiązanie to ma służyć „zmianie sytuacji w samorządach”. – To pewnego rodzaju przewietrzenie – dodał Kaczyński.

Wyraził przy tym nadzieję, że powołani niedawno w każdym województwie i okręgu pełnomocnicy PiS ds. wyborów samorządowych będą mieli „dużo energii i siły do działania”. Przypomniał, że nowa struktura partii ma zająć się m.in. ewidencjonowaniem oraz przygotowaniem kandydatów do wyborów. Zaznaczył przy tym, że „warunkiem sukcesu jest zaangażowanie wszystkich, nie tylko wybranej struktury”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szyby wokół bazyliki św. Marka w Wenecji mogą uchronić ją przed wysoką wodą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Limbyungjei/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W Wenecji przedstawiono projekt otoczenia szklanymi panelami fasady bazyliki świętego Marka, by chronić ją przed wyjątkowo wysoką wodą. Ten nowatorski pomysł zabezpieczenia tysiącletniej świątyni przed regularnym zalewaniem musi zaaprobować włoskie ministerstwo kultury.

Zgodnie z projektem, zaprezentowanym przez administrację bazyliki i uznanym za prosty oraz skuteczny szklane płyty miałyby 1,2 metra wysokości. W ten sposób, twierdzą pomysłodawcy, można by ocalić bezcenne mury i mozaiki w chwili nadejścia tzw. acqua alta.

Inicjatywa ta narodziła się po rekordowej powodzi w listopadzie zeszłego roku, gdy poziom wody osiągnął 187 centymetrów, co wyrządziło szkody w zabytkowej budowli, między innymi w krypcie.

Koszt takiej inwestycji szacuje się na 3,5 miliona euro, a jeśli zostanie zaaprobowana, może być gotowa w listopadzie. We włoskich mediach w opisach nowego projektu pojawiło się określenie „bazylika w gablocie”.

Zaznaczono, że szyby byłyby kolejnym elementem planu zabezpieczeń w Wenecji, uzupełniającym antypowodziowy system ruchomych bram Mose, który po niedawnych próbach zacznie wkrótce działać w sytuacjach kryzysowych.

"Jeśli Mose zagwarantuje skuteczną ochronę, szyby mogą zostać łatwo usunięte"

- wyjaśnił zarządca dóbr bazyliki Pierpaolo Campostrini.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts