Nareszcie! Prokuratura wzięła się za prokuratorów. Tych od Amber Gold

Prokuratura Regionalna w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów prowadzących bądź nadzorujących postępowanie w sprawie Amber G

Piotr Galant
Prokuratura Regionalna w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów prowadzących bądź nadzorujących postępowanie w sprawie Amber Gold - poinformował jej rzecznik Krzysztof Bukowiecki.

Sprawa dotyczy śledczych z prokuratury rejonowej z Gdańska-Wrzeszcza, którzy prowadzili to postępowanie oraz prokuratorów z prokuratury okręgowej, którzy na tym etapie je nadzorowali.

Bukowiecki powiedział, że do Łodzi trafiły już w tej sprawie materiały z Prokuratury Krajowej.

- Analizujemy je oraz gromadzimy odpowiednie dokumenty, m.in. akta osobowe tych prokuratorów, akta prowadzonych wobec nich postępowań dyscyplinarnych – dodał.


Zaznaczył, że łódzcy śledczy czekają też na materiały w tej sprawie z sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Amber Gold.

Według portalu PolskieRadio.pl., które rozmawiało z rzecznikiem Prokuratury Krajowej Ewą Bialik, śledztwo w łódzkiej prokuraturze regionalnej "zostało wszczęte w zakresie czterech czynów z art. 231 par1 k.k. i pozostaje w fazie in rem".

Wspomniany artykuł stanowi, że "funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

 

Źródło: PAP

#Amber Gold #prokuratorzy

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo