Kolejne państwa NATO kupują latające cysterny

  

W ubiegłym tygodniu w siedzibie NATO w Brukseli ministrowie obrony Belgii, Niemiec i Norwegii podpisali deklarację, w której wyrazili chęć przyłączenia się do wspólnej międzynarodowej floty cystern: Airbusów A330 MRTT, stworzonej przez Holandię i Luksemburg – informuje na swojej stornie NATO.

Państwami, które zainicjowały w lipcu ub.r. stworzenie wielonarodowej floty cystern, zamawiając dwa Airbusy A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport) były Holandia i Luksemburg. Deklaracja podpisana 16 lutego br. przez kolejne państwa NATO pozwoli sojusznikom na dołączenie do tego programu, dzięki czemu będzie możliwe powiększenie floty powietrznych tankowców do ośmiu sztuk do roku 2020. Wszystkie A330 MRTT mają trafić do holenderskiej bazy sił powietrznych w Eindhoven.

Samoloty umożliwiające tankowanie w powietrzu są kluczowe w wspieraniu wielu NATO-wskich operacji, co pokazały misje w Kosowie i Libii. Program zakupu cystern, zainicjowany w ubiegłym roku jest kolejnym przykładem bliskiej współpracy NATO i Unii Europejskiej. Airbus A330 MRTT jest latającą cysterną o zasięgu 14 800 km., osiągając maksymalną prędkość 880 km/h.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dwie osoby oszukane "na koronawirusa"

/ pixabay.com/geralt

  

Dwoje mieszkańców Bydgoszczy zostało oszukanych metodą "na koronawirusa". Przekazali przestępcom ok. 100 tys. złotych. Policja apeluje o czujność, zwłaszcza w przypadku osób starszych.

- Wczoraj dwoje bydgoszczan zostało oszukanych metodą "na koronawirusa". Przestępcom przekazali blisko 100 tysięcy złotych - poinformował w środę kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz.

Dwie oszukane osoby straciły po blisko 50 tys. zł.

Jedną z pokrzywdzonych jest kobieta, do której zadzwonił przestępca podający się za policjanta.

- Oszust poinformował ją, że w pobliżu jej miejsca zamieszkania przebywa grupa przestępcza, która ma jej podrobiony dowód osobisty. Co więcej, wiedzą, że nie ma pieniędzy w banku tylko w domu. W związku z tym kazał jej przekazać gotówkę policjantom

 - wyjaśnił mechanizm działania kom. Słomski.

Oszust informował, że pieniądze najpierw muszą być poddane obowiązkowej dezynfekcji z uwagi na panującą epidemię koronawirusa.

- Pokrzywdzona zgodnie z poleceniem zostawiła pieniądze w śmietniku przy placu zabaw. Niestety dopiero później zorientowała się, że jest to oszustwo. Gotówki już nie odzyskała

 - dodał policjant.

Identyczny mechanizm zastosowano wobec drugiej pokrzywdzonej osoby, która pieniądze zostawiła w wiacie śmietnikowej.

- Jak widać, oszuści dostosowują się do panującej sytuacji. Cały czas modyfikują metody oszustw. Kolejny raz przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić. Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od osób pieniędzy. Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe

- podkreślił kom. Słomski.

Policja apeluje do osób starszych o czujność, a do młodych, aby przekazali rodzicom czy dziadkom ostrzeżenia dotyczące przestępców chcących wykorzystać ich łatwowierność i życzliwość. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts