Tureccy szpiedzy w Niemczech

  

Niemcy mają problem z tureckimi szpiegami, którzy panoszą się ich kraju. Zagrożeni Kurdowie i zwolennicy - prawdziwi lub rzekomi - Fethullaha Gülena boją się o swoje życie, a niemieckie służby są bezradne. O sprawie pisze Onet.pl za "Deutsche Welle".

Jak czytamy na Onet.pl - Berlin obawia się teraz, że wraz z uciekającymi przeciwnikami prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana na terytorium naszego zachodniego sąsiada przeniesione zostaną wewnętrzne konflikty i napięcia z terenów Turcji. A więc być może strzelaniny i zamachy.

Eksperci szacują, że w Niemczech przebywa obecnie nawet 6 tys. agentów tureckiego rządu. Zagęszczenie tej siatki agenturalnej porównują niektórzy do komunistycznego wywiadu STASI w NRD.

Sprawą zainteresowali się już posłowie Bundestagu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl,Deutsche Welle
Tagi

Wczytuję komentarze...

Burze z gradem na południu kraju

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/O12

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.

W środę rano IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prędkość wiatru osiągnie w porywach do 70 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl