Szkolenie poligonowe w Nowej Dębie

  

Od 13 lutego br. na poligonie wojskowym w Nowej Dębie trwa szkolenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Do 28 lutego br. żołnierze będą doskonalili umiejętności prowadzenia celnego ognia w dzień i w nocy z broni strzeleckiej, bojowych wozów piechoty i moździerzy – informuje oficjalny portal 1. BSP. 

Na placu ćwiczeń prowadzone są zajęcia taktyczne, obejmujące zajmowanie rejonów wyjściowych, wykonywanie marszów, prowadzenie obrony i natarcia. Poligon zimowy stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania żołnierskiego kunsztu, jak i osobistej odporności na trudne warunki atmosferyczne dla wszystkich żołnierzy batalionu – czytamy.

W piątek strzelcy wyborowi doskonalili swoje umiejętności z maskowania i przemieszczania się, zarówno w terenie lesistym jak i półotwartym. Ponadto żołnierze sprawdzali umiejętności strzeleckie w systemie B.L.O.S., czyli bezpiecznego posługiwania się bronią palną – podaje 1. BSP.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,1 BSP
Tagi

Wczytuję komentarze...


Drony sprawdzają przestrzeganie przepisów

/ policja.pl

  

- Patrole policjantów na koniach oraz dron monitorują w sobotę przestrzeganie przepisów na rzeszowskich Bulwarach. W regionie jest też więcej patroli pieszych, szczególnie w miejscach, gdzie gromadzą się zazwyczaj mieszkańcy – poinformowała podkarpacka policja.

Policjanci przede wszystkim apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach, zadbali o zdrowie i życie swoje i najbliższych.

„Jeszcze nigdy hasło #zostańwdomu, nie miało tak wielkiego znaczenia jak dziś”

– podkreśliła w komunikacie podkarpacka policja.

W związku pandemią koronawirusa zaostrzyły się zasady dotyczące gromadzenia i przemieszczania się osób. Dzisiaj na rzeszowskich Bulwarach, gdzie zazwyczaj odpoczywają mieszkańcy stolicy Podkarpacia, porządku strzegły policyjne patrole konne, a sytuację z powietrza monitorował dron.

Podczas weekendu więcej policyjnych patroli będzie sprawdzało miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy regionu, po to, by spacerować czy w sposób aktywny spędzać czas. Policjanci w przypadku lekceważącego zachowania będą wyciągać surowe konsekwencje.

„Na ulicach miast policjanci, wykorzystując nagłośnienie w radiowozach w dalszym ciągu będą przypominać, aby w trosce o życie i zdrowie swoje i innych pozostać w domu”

– podała policja.

Osoby, które będą lekceważyć przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami i wysokimi karami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts