Ostre słowa na wizji. Joanna Lichocka o TVN24 i gen. Pytlu

– Nie oglądam, bo ona reprezentuje – w moim odczuciu – taką postsowiecką narrację – powiedziała o TVN24 poseł Joanna Lichocka. Odnosząc się do ostatnich wypowiedzi gen.

arch. GPC
– Nie oglądam, bo ona reprezentuje – w moim odczuciu – taką postsowiecką narrację – powiedziała o TVN24 poseł Joanna Lichocka. Odnosząc się do ostatnich wypowiedzi gen. Piotra Pytla na antenie wspomnianej stacji podkreśliła: „Nie jest to osoba, która w tej chwili winna się wypowiadać o honorze polskiego oficera”. 

Niedawno Monika Olejnik do swojego programu w TVN24 zaprosiła gen. Piotra Pytla, któremu prokuratura postawiła zarzuty karne ws. nielegalnej współpracy z FSB. Były szef SKW wykorzystał okazję do ataku na resort obrony narodowej i ministra Antoniego Macierewicza, twierdząc, że akcja w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO z grudnia 2015 roku... miała podłoże personalne. Szkoda, że mając do dyspozycji tak dużo czasu antenowego gen. Pytel nie wspomniał ani słowem o tym, jak w Sankt Petersburgu zwiedzał krążownik „Aurora” i paradował z dumą w marynarskiej czapce majtka z tego okrętu.

Zachowanie Pytla komentowała w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. 

Widać tu taki sznyt oficerski tamtych czasów. Że może on się przebrać za marynarza krążownika „Aurora”, albo mieć w pokoju odznaki FSB i być mocno chyba zaprzyjaźnionym z oficerami FSB 

– mówiła poseł PiS. 

Prowadzący program Michał Rachoń przypomniał, że gen Pytel mówił w TVN24 o tym, że obecnie jest szargany honor oficerski.

Przyznam szczerze, że nie słyszałam tej wypowiedzi, ponieważ była w telewizji, której ja nie oglądam, bo ona reprezentuje – w moim odczuciu – taka postsowiecką narrację. W związku z tym nie znam całości wypowiedzi tego pana i nie bardzo mogę ją komentować, ale nie jest to osoba, która w tej chwili winna się wypowiadać o honorze polskiego oficera 

– podsumowała Joanna Lichocka

Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej próbował przekonywać, że umowa SKW z FSB była potrzebna Polsce.

Otworzyliście drzwi dla rosyjskich służb specjalnych. Do naszych informacji i tajemnic polskiego państwa – usłyszał w odpowiedzi. – Dlatego trzeba było zmienić dowództwo SKW i wkroczyć do ośrodka doradczego NATO – dodała poseł PiS.

 Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

 

#Joanna Lichocka #TVN24 #Piotr Pytel

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo