Lider Platformy poinformował, że jego partia utworzyła jakiś czas temu twór o nazwie Biuro Interwencji Obywatelskich. Jak obwieścił, ma ono „notować, słuchać, zaznaczać przypadki łamania prawa i godności jednostki”. Dodał też, że „PO zawsze będzie stała po stronie praworządności”. W związku z tym rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości zadała jedno, krótkie pytanie. Ciekawe, czy doczeka się na nie odpowiedzi.

Po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło opozycja upatrzyła sobie nowe miejsce na urządzanie konferencji prasowych. To Oświęcim – miasto, w którym doszło do zderzenia rządowej limuzyny z seicento. Kilka dni temu występ przed kamerami zaliczyli tam Borys Budka z PO i Marek Sowa z Nowoczesnej. W środę pognał do Oświęcimia Grzegorz Schetyna ze swoją świtą. Też na spotkanie z dziennikarzami. Jedno i drugie przedstawienie urządzono jakoby w obronie kierowcy, który usłyszał już zarzut spowodowania wypadku.

PO nie pozwoli na to, żeby państwo PiS mogło łamać bezkarnie prawo – grzmiał w czasie konferencji Grzegorz Schetyna. Dzięki zaangażowaniu parlamentarzystów, ale też wielu ludzi, którzy w tych ostatnich dniach chcieli i dali świadectwo prawdzie, chcemy powiedzieć, że PO zawsze będzie stała po stronie praworządności, wolności obywatelskich – zapewniał m.in. lider Platformy. Poinformował też, że od pewnego czasu dział powołane przez jego partię Biuro Interwencji Obywatelskich. – To instytucja, którą powołaliśmy, żeby w każdym z możliwych miejsc notować, słuchać, zaznaczać przypadki łamania prawa i godności jednostki, tego, żeby ludzie nie czuli się zastraszeni w naszym kraju – tłumaczył Schetyna.

Na podniesiony przez Platformę rejwach odpowiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 

Ofiarom Amber Gold PO pomocy nie oferuje?” – zapytała. „Hipokryzja i cynizm nie ma granic – twórcy państwa teoretycznego dziś chcą bronić państwa prawa. Żal” – podsumowała Beata Mazurek.