Wspólne szkolenie wojska i straży granicznej

  

Od 30 stycznia do 13 lutego br. na poligonie w Orzyszu żołnierze 2. Mazowieckiego Pułku Saperów i funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili wspólne ćwiczenia – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Ponad dwutygodniowe szkolenie obejmowało m.in. zagadnienia z wykonywania zadań w ekstremalnych warunkach pogodowych, rozpoznawanie prekursorów materiałów wybuchowych oraz środków minerskich, doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się robotami oraz wyrzutniami pirotechnicznymi. Szkolenie zakończyło się ćwiczeniem sprawdzającym podczas którego, żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami zneutralizowali kilka improwizowanych urządzeń wybuchowych podłożonych na trasie przejazdu kolumny wojsk. Ostatniego dnia funkcjonariusze wraz z żołnierzami rywalizowali w umiejętnościach strzeleckich wykorzystując symulator strzelań Śnieżnik – czytamy.

– Na poligonie, gdzie szkoliło się ponad 30 pirotechników mogliśmy wspólnie wymieniać poglądy, dzielić się posiadaną wiedzą oraz zintegrować brać pirotechników. Było to bezcenne doświadczenie, które chcemy kontynuować w przyszłości – opowiedział dowódca grupy EOD 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, por. Damian Zalewski, cytowany przez oficjalny portal DG RSZ.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ,2 mpsap
Tagi

Wczytuję komentarze...


Poseł Prawa i Sprawiedliwości opuścił szpital. Siarka: Dziękuję wszystkim za modlitwę i wszelkie wsparcie

/ facebook.com/EdwardSiarka/

  

Poseł Edward Siarka (PiS), u którego wykryto koronawirusa, dziś opuścił Szpital Uniwersytecki w Krakowie – poinformował sam poseł na swoim profilu społecznościowym.

"Opuściłem Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Dziękuję wszystkim za modlitwę i wszelkie wsparcie, które otrzymywałem i otrzymuję"

– napisał poseł Siarka.

Pochodzący z Podsarnia na Orawie poseł PiS 22 marca poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że został zakażony koronawirusem, prawdopodobnie na spotkaniu z pracownikami ministerstwa sprawiedliwości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts