​Solidarność w obronie Teatru Polskiego

  

Zarząd Regionu Dolny Śląsk NZSS „Solidarność” powołał dziś Regionalny Komitet Protestacyjny. Będzie on protestował przeciwko bezprawnemu zwolnieniu Cezarego Morawskiego – dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.

We Wrocławiu coraz częściej mówi się o „korupcji politycznej” w związku z nagłą decyzją o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego. Według obrońców Morawskiego, na decyzję tę wpłynęła sytuacja polityczna – koalicja prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza z radnymi Nowoczesnej w Urzędzie Miasta i reprezentantami tej partii w sejmiku wojewódzkim. Według źródeł niezalezna.pl, członkowie Nowoczesnej wymogli na prezydencie Wrocławia zgodę na zmianę na stanowisku dyrektora na korzyść grupy związanej z odwołanym w ubiegłym roku dyrektorem teatru, posłem Nowoczesnej Krzysztofem Mieszkowskim. Formalny właściciel teatru, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, otrzymał rekomendację odwołania Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu od klubów koalicyjnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

„Solidarność” zapowiada akcję protestacyjną. W oficjalnym piśnie Zarząd stwierdził, że decyzja „narusza zaufanie do prawa i władz samorządu województwa dolnośląskiego” i „podsyca konflikt wygenerowany przez poprzednie kierownictwo”.

Przypomnijmy, że NSZZ „Solidarność” uzyskało pełny mandat do reprezentowania wszystkich pracowników teatru dzięki zorganizowanym w teatrze referendum. Wzięło w nim udział 107 z 170 wszystkich pracowników Teatru Polskiego. Aż 102 osoby poparły nowego dyrektora Cezarego Morawskiego, dwie były przeciw, trzy wstrzymały się od głosu.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tomasz Piątek przegrał w sądzie z Dorotą Kanią i wydawcą "Gazety Polskiej"!

/ Mariusz Kubik [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Tomasz Piątek, publicysta i autor książki o Antonim Macierewiczu, przegrał w sądzie z Dorotą Kanią i Niezależnym Wydawnictwem Polskim (NWP). Pisarz pozwał dziennikarkę za artykuł "Brudne gry wokół MON", który ukazał się w "Gazecie Polskiej" w marcu 2017 r.

W tekście Dorota Kania skrytykowała "ustalenia" Tomasza Piątka dotyczące rzekomych powiązań Antoniego Macierewicza, o których autor pisał w swojej książce.

W ostatnim czasie ukazała się książka Tomasza Piątka, felietonisty „Gazety Wyborczej”, pt. „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”, opisująca rzekome związki obecnego szefa MON i jego otoczenia z rosyjskimi służbami, m.in. gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem blisko współpracującym z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie

- pisała w swoim tekście Dorota Kania. Dodała, że decyzje podjęte na warszawskim szczycie NATO (m.in. wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu oraz utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej) doprowadziły do uaktywnienia się agentury, zwolenników totalnej opozycji oraz przeciwników silnego państwa.

Dorota Kania zwróciła też uwagę na powiązania wydawcy książki Piątka - Marcina Celińskiego - z fundacjami wspieranymi m.in. przez George`a Sorosa.

Piątkowi bardzo nie spodobał się ten artykuł, w związku z czym pozwał on zarówno dziennikarkę, jak i wydawcę "GP". Domagał się 60 tys. zł od NWP i 40 tys. zł od Doroty Kani oraz przeprosin. Ale srogo się przeliczył.

W wyroku sąd uznał, że Piątek - jako autor kontrowersyjnej publikacji o znanym polityku - powinien liczyć się z tym, że będzie spotykać go krytyka prasowa. Na tym polega bowiem wolność słowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl