Więzili i znęcali się nad bezdomnym

Dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego jest podejrzanych o znęcanie się i przetrzymywanie 44-letniego bezdomnego mężczyzny.

policja.pl
Dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego jest podejrzanych o znęcanie się i przetrzymywanie 44-letniego bezdomnego mężczyzny. Podczas przeszukań zabezpieczono broń, środki odurzające i papierosy bez znaków polskiej akcyzy.

W niedzielę o godzinie 5 starogardzka policja dostała zgłoszenie o udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie z licznymi obrażeniami ciała. Wstępnie ustalono,że mógł być przetrzymywany przez kilka tygodni przez dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Obrażenia na ciele mężczyzny wskazują na to, że strzelano do niego z wiatrówki.

Pierwszy z podejrzanych, 23-latek, w chwili zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał funkcjonariusze zabezpieczyli długą i krótką broń pneumatyczną wraz ze śrutem, maczety, noże myśliwskie, sztylety oraz pałki drewniane. Oprócz tego policjanci znaleźli ponad 170 gramów środków odurzających wśród których była amfetamina, marihuana i mefedron. 

Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania drugiego z zatrzymanych zabezpieczono ponad 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz łącznie ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany. Papierosy i środki odurzające miały należeć do matki podejrzanego, którą również zatrzymano.

Zatrzymani usłyszą zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

 

Źródło: wprost.pl,niezalezna.pl

#Starogard Gdański #znęcanie #bezdomny #środki odurzające

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo