Litwinienko i wypadki rządowych limuzyn

  

Aleksander Litwinienko, który pracował w oddziale FSB likwidującym ludzi niewygodnych dla Mos­kwy, opisywał, że każda zbrodnia przygotowywana jest marketingowo jak każdy inny wprowadzany na rynek produkt.

Ludzie od mokrej roboty to najmniej ważna grupa pracowników FSB. Najważniejsi to ci, którzy reżyserują przyszły odbiór społeczny zbrodni. W mediach pojawiają się wcześniej notki, że ten i ów popadł w depresję, ma myśli samobójcze albo interesy w branży paliwowej, gdzie non stop się strzelają. W wypadku prezydenta Lecha Kaczyńskiego oprócz kampanii odczłowieczającej go („mlaskający karzeł” itp.) pojawiały się w mediach rozważania o tym, że kazał lądować pilotowi w Gruzji w 2008 r. Po 10 kwietnia były jak znalazł i do dziś nie wiemy, kto przygotowywał tę zbrodnię celowo, a kto niechcący. Gdy po wypadkach rządowych limuzyn czytam opinie o członkach rządu, że mają skłonność do zbyt szybkiej jazdy, włącza mi się lampka ostrzegawcza. Tym bardziej że aktywni są tu ci sami ludzie co po 2008 r., a także były szef BOR‑u z 2010 r. (!) czy były milicjant. Polskie służby muszą być w stanie najwyższej gotowości.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts