Przetrącona formacja

  

Nie trzeba być ekspertem ds. bezpieczeństwa, by zauważyć, że czwarty w ciągu roku poważny wypadek z udziałem najważniejszych dla Polski osób stawia pod znakiem zapytania kompetencje BOR‑u.

Obok komunistycznej spuścizny cieniem na tej formacji kładzie się czas rządów Mariana Janickiego, który zamiast odpowiadać przed sądem za zaniedbania procedur bezpieczeństwa przy organizacji lotu do Smoleńska został nagrodzony generalskimi lampasami. To złamało kręgosłup moralny tej formacji. Janicki również doprowadził do odejścia blisko stu najwyższych rangą (i kompetencjami) oficerów. Dalej mogło być już tylko gorzej. Wożenie pizzy dla min. Sikorskiego jest smutnym symbolem upadku. Skoro statystycznie bezpieczniej jest jeździć taksówkami, to konieczne jest utworzenie nowej służby, która da gwarancje bezpieczeństwa naszym VIP-om. Najlepiej od razu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts