W OSPWL Żagań rozpoczęło się zimowe zgrupowanie poligonowe pododdziałów 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Przez najbliższe tygodnie żołnierze zostaną sprawdzeni z elementów taktyki, wykonają strzelania przygotowawcze, szkolne i bojowe. W szkoleniu biorą również udział żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych – podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Od 6 lutego br. trwa szkolenie poligonowe pododdziałów 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Rotacyjnie, do końca lutego przeszkolonych zostanie blisko 600 żołnierzy, w tym także żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) – czytamy na portalu.

Przez najbliższe tygodnie żołnierze zostaną sprawdzeni z elementów taktyki, odbędą strzelania przygotowawcze, szkolne i bojowe. Do dyspozycji będą mieć etatową broń i wyposażenie, bojowe wozy piechoty, moździerze, sprzęt zabezpieczenia dowodzenia i zabezpieczenia logistycznego. Żołnierze będą spędzać w polu ponad dziesięć godzin dziennie, realizując głównie szkolenie taktyczne i ogniowe – informuje portal.