Polski krzyż Polonia Restituta znalazł się wśród hitlerowskich odznaczeń. Na skandaliczne zdarzenie zwrócił uwagę Kamil Śmiałkowski, krytyk filmowy. Na Facebooku poinformował on o scenie w serialu „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. 

„Z cyklu urocze polskie akcenty w amerykańskich produkcjach: serial „American Crime Story” o procesie O.J. Simpsona - wątek rasistowskiego policjanta, który zbiera (jak to określa streszczenie odcinka w Wikipedii) „Nazi memorabilia”. Jego strona w Wikipedii określa to jako różne historyczne odznaczenia wojenne za odwagę. I cóż widzimy na półeczce z jego kolekcją po prawej? - opisuje sytuację Karol Śmiałkowski.

Obok nazistowskich pamiątek znajduje się order... Polonia Restituta, czyli Order Odrodzenia Polski. To drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z 4 lutego 1921 roku. Dlaczego amarykańscy producenci zdecydowali się na umieszczenie orderu w tak fałszywym kontekście w serialu? Zdaniem części internautów mogło to wynikać wyłącznie z niewiedzy.