W ciągu minionego tygodnia w USA podczas rutynowych działań egzekucyjnych aresztowano setki nielegalnych imigrantów. Zdecydowana ich większość to osoby z przeszłością kryminalną, ale zatrzymania objęły także osoby nigdy nie karane, ale przebywające w USA nielegalnie – podaje Reuters.

Amerykańscy agenci federalni podjęli działania w Atlancie, Chicago, Nowym Yorku, Los Angeles oraz w stanach Indiana, Wisconsin, Północna i Południowa Karolina. Czynności trwały od poniedziałku do 10 lutego. Nie podano dokładnej liczby zatrzymanych, ale Departament Bezpieczeństwa Kraju potwierdził, zatrzymanie setek osób.

161 osób zatrzymano w rejonach Los Angeles. Tylko 10 z nich nie było wcześniej karanych. Spośród nich, pięć miało wcześniejsze nakazy deportacji. Służby z Atlanty działające skolei w trzech stanach aresztowały 200 osób.

Donald Trump zapowiedział deportacje 3 mln nielegalnych imigrantów z przeszłością kryminalną W jednym ze swoich pierwszych dekretów rozszerzył kategorie osób, które mogą zostać deportowane zarówno na osoby z wykroczeniami, jak i niekarane, ale przebywające w USA nielegalnie.