Rosyjskie bombowce na europejskim niebie

  

W tym tygodniu siły powietrzne Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii przechwyciły rosyjskie dwa strategiczne bombowce strategiczne Tu-160 „Blackjack”, które pojawiły się na północnym Atlantyku.
 
Centrum Połączonych Operacji Powietrznych (Combined Air Operation Center) w niemieckim Uedem, wykryło w czwartkowy poranek sześć samolotów rosyjskich lecących wzdłuż wybrzeża Norwegii. O tym zdarzeniu niezwłocznie poinformowano norweskie siły szybkiego reagowania, które wysłały w ich kierunku myśliwce w celu przechwycenia, co szybko zostało uczynione. Spośród sześciu maszyn rosyjskich lecących blisko norweskiej przestrzeni powietrznej cztery powróciły do Rosji, natomiast dwa bombowce strategiczne Tu-160 kontynuowały lot. „Blackjacki” niebawem znalazły się w pobliżu Szetlandów. Do rosyjskich bombowców, które zbliżyły się do Wysp Brytyjskich RAF zdecydował się wysłać eskortę złożoną z myśliwców Eurofighter Typhoon. Samoloty te leciały wraz z Tu-160 wzdłuż brytyjskiego i irlandzkiego zachodniego wybrzeża. Później Tu-160 zostały przechwycone przez lotnictwo Francji i Hiszpanii, które wysłały naprzeciw rosyjskim bombowcom myśliwce Dassault Mirage 2000 oraz F-18. Francuzi i Hiszpanie w tej operacji byli wspierani  między innymi przez Natowskie Centrum dowodzenia operacjami powietrznymi Torrejon oraz Uedem  a także przez francuskie centrum Lyon Mont-Verdun. Podczas misji ochrony przestrzeni powietrznej zaangażowane były  ponadto samolot wczesnego ostrzegania i dozoru powietrznego Boeing E-3 Sentry, samolot cysterna Boeing C-135 Stratolifter. Rosyjskie bombowce, które zapuściły się kilka tysięcy km od swoich granic zawróciły nad zatoką Biskajską i wróciły tą samą trasą.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sanepid zamknął jedno z kąpielisk

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Sławieński sanepid zamknął kąpielisko nr 6 w Darłówku Zachodnim (zachodniopomorskie). W badaniu próbek wody wykryto przekroczenie dopuszczalnego stężenia w wodzie bakterii z grupy Escherichia coli.

Sławieński sanepid potwierdził dziś, że na kąpielisku nr 6 w Darłówku Zachodnim, obejmującym 100 metrów linii brzegowej wprowadzony został zakaz kąpieli ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

Z przekazanych przez sanepid informacji wynika, że badania próbek wody wykazały, że doszło tu do przekroczenia stężenia bakterii grupy E. coli. Kolejne badanie zaplanowano na piątek. Na razie, do odwołania, obowiązuje zakaz kąpieli.

Zakażenie bakterią E. coli powoduje zatrucie pokarmowe, może prowadzić też m.in. do zakażenia dróg moczowych.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl