Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydent Andrzej Duda był wczoraj w kontakcie z premier Beatą Szydło.

Z informacji prezydenckiego ministra wynika, że Andrzej Duda, był już wczoraj w kontakcie z premier szydło. Kancelaria Prezydenta kontaktowała się również cały czas z otoczeniem szefowej rządu.

- Przede wszystkim życzymy pani premier szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił. Pan prezydent był wczoraj w kontakcie z panią premier, kancelaria była także w kontakcie z otoczeniem pani premier. Informacja jest w pełni przekazywana – mówił na antenie radiowej „Trójki” Krzysztof Szczerski.

Premier w piątek wieczorem została przetransportowana śmigłowcem do WIM w Warszawie po wypadku rządowej kolumny trzech samochodów w Oświęcimiu i badaniach w tamtejszym szpitalu. Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej, że stan zdrowia premier jest stabilny.

 Rządowa kolumna trzech samochodów na sygnale uprzywilejowania, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu.

- Kierowca limuzyny rządowej próbując uniknąć skutków zderzenia odbił w lewo. Na poboczu uderzył w drzewo – mówił rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W sobotę kierowca fiata usłyszał zarzut spowodowania wypadku.