Francja i Pakt Północnoatlantycki

  

W zbliżających się wielkimi krokami wyborach prezydenckich i parlamentarnych we Francji wszystko wydaje się możliwe. Włącznie z utrzymaniem status quo, jeśli dzięki operacji prowadzonej przeciwko kandydatowi centroprawicy François Fillonowi wygra kandydat mainstreamowych mediów – „niezależny” Emmanuel Macron, były minister gospodarki w socjalistycznym rządzie Manuela Vallsa.

Pisałem w ubiegłym tygodniu o rychłym wyjściu Francji ze strefy Schengen w wypadku wygranej François Fillona lub Marine Le Pen. Jednak bardziej niż brak kontroli na granicy z Francją istotne dla Polski jest to, czy Francja pozostanie w NATO, jeśli wybory prezydenckie wygra Le Pen. Front Narodowy od lat nie wypowiada się jasno, czy zamierza wypowiedzieć Pakt Północnoatlantycki, czy tylko wyjść ze zintegrowanej struktury dowodzenia, jak to uczynił gen. De Gaulle w 1966 r. Tymczasem jednoznaczną odpowiedź na to pytanie otrzymujemy w programie wyborczym Le Pen, ogłoszonym w ubiegłą niedzielę w Lyonie, w punkcie 118 (na 144): Francja opuści zintegrowaną strukturę dowodzenia NATO. Oznacza to, że powróci do sytuacji sprzed 2009 r.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts