Tom Hanks osobiście odbierze "malucha" ofiarowanego przez bielszczan

  

„Jestem podekscytowany moim nowym samochodem!" - kiedy Tom Hanks napisał te słowa i opublikował je wraz ze zdjęciem czerwonego Fiata 126p potocznie nazywanego "maluchem" na swoim Instagramie, nie spodziewał się takiego finału. Mieszkańcy Bielska-Białej postanowili zrobić amerykańskiej gwieździe niespodziankę i kupić mu jeden z modeli kultowego polskiego auta, a tym samym przy okazji wypromować miasto.  Dziś autorka akcji, bielszczanka Monika Jaskólska, dostała maila od aktora, który nie tylko wyraził chęć osobistego odbioru auta, ale zaoferował również wsparcie finansowe dla bielskiego szpitala pediatrycznego.

Dziś pani Monika Jaskólska z Bielska-Białej, inicjatorka akcji "Maluch dla Toma Hanksa" poinformowała, że skontaktowała się z nią menedżerka Toma Hanksa. Aktor postanowił osobiście odpowiedzieć na inicjatywę i nie tylko wyraził chęć osobistego odbioru auta na terenie Los Angeles, ale zaoferował również pomoc finansową szpitalowi w Bielsku-Białej.

Na pomysł ofiarowania  samochodu Tomowi Hanksowi, gwiazdorowi znanemu m.in. z "Foresta Gumpa" czy "Szeregowca Ryana", bielszczanie wpadli kilka miesięcy temu, kiedy aktor opublikował na Instagramie zdjęcia  Fiata 126p wykonane w Budapeszcie z podpisem „Jestem podekscytowany moim nowym samochodem!". Na czele akcji stanęła Monika Jaskólska, która założyła profi na Facebooku i zachęciła mieszkańców Bielska-Białej do zrobienia aktorowi niespodzianki i zakupu auta specjalnie dla niego. Finalnie zakup samochodu sfinansował przedsiębiorca i sportowiec Rafał Sonik. 

Dziś pani Jaskólska opublikowała odpowiedź od menedżerki Toma Henksa, z której wynika, że aktor nie tylko pragnie osobiście się z nią spotkać i odebrać samochód w Los Angeles, ale również wyraził chęć finansowego wsparcia szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Całość odpowiedzi można przeczytać na Facebooku:
Za transport auta mają odpowiadać polskie linie lotnicze LOT, które już przygotowują się do operacji:


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl. Facebook
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozdysponowano środki z funduszu nagród. Nagrody powędrowały do pracowników Kancelarii Sejmu

/ Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki/ Flickr/ CC BY 2.0

  

Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród; praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata była wyjątkowo ciężka - powiedziała dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

"Wirtualna Polska" napisała przed kilkoma dniami, że szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska otrzymała łącznie ponad 45 tys. zł brutto nagród za ubiegły rok. Bonusy - jak podaje "WP" - dwukrotnie przyznał jej były marszałek Marek Kuchciński, a raz Elżbieta Witek. Kaczmarska otrzymała premie m.in. za "poważne ograniczenie czasu prywatnego".

Dziennikarze w Sejmie pytali Witek o informacje "WP" i o to, czy przyznała nagrodę Kaczmarskiej.

- Myślę, że przyznawałam nagrody, ponieważ to była ciężka praca, ja przejęłam to wprawdzie po poprzedniku (marszałku Marku Kuchcińskim -red.), ale widziałam, miałam spotkanie ze wszystkimi dyrektorami, z całym kierownictwem, i praca jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata była wyjątkowo ciężka

- stwierdziła Witek.

Podkreśliła, że środki pochodziły z funduszu nagród. "Takie nagrody się przyznaje i tak przyznałam takie nagrody" - powiedziała Witek. Dopytywana, czy nagrodziła Kaczmarską odparła, że "tak".

Dodała, że fundusz nagród jest "za pracę, dla pracowników, żeby ich docenić". Nie pamiętała, jakie dokładnie były kwoty nagród.

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka potwierdził, że też dostał nagrodę. "Tak, zdarzyło mi się, to są (kwoty) w wysokości mniej więcej kilku tysięcy złotych. One są przyznawane przy okazji różnego rodzaju podsumowań, zaangażowania za dany okres" - powiedział dyrektor CIS. Nie pamiętał, czy nagrodę dostał za 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts