Przekręciarzy przesłuchają posłowie. Marcin P. sypnie, kto stał za aferą Amber Gold?!

  

Marcin P. i jego żona Katarzyna, czyli twórcy oszukańczej piramidy finansowej, prawdopodobnie pojawią się w marcu w Sejmie. Na przesłuchaniu przed komisją śledczą. Czy organizatorzy Amber Gold wreszcie ujawnią, kto naprawdę stał za przekrętem, w którym tysiące Polaków straciło dziesiątki miliony złotych? Bo nikt nie wierzy, aby P. sam to wymyślił.

Dzisiaj przed komisją śledczą wyjaśniającą kulisy afery Amber Gold i zdumiewającej bezkarności Marcina P. stanął były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego. Chyba jako pierwszy z przesłuchiwanych urzędników otwartym tekstem powiedział to, co sądzi każdy z Polaków. Lesław Gajek jasno się wyraził, że bez pomocy służb specjalnych lub wąskiego grona osób znających funkcjonowanie aparatu państwa, Marcin P. nie byłby w stanie zorganizować tak gigantycznego przekrętu.

- Zbyt dużo było zaskakujących przypadków - podkreślił były wiceprzewodniczący KNF, przypominając przede wszystkim zachowanie prokuratury.

- Było rzeczą zadziwiającą, że mimo nagłośnienia tej sprawy, sprawa się wlokła. Składaliśmy zawiadomienia w różnych sprawach. Zderzaliśmy się ze ścianą.
Jest szansa, że wreszcie Marcin P. ujawni, kto za nim stał.

- Sejmowa komisja śledcza rozpocznie starania o to, by przesłuchać w Warszawie szefów Amber Gold Marcina i Katarzynę P. Chcielibyśmy, aby do tego przesłuchania doszło pod koniec marca

- poinformowała dzisiaj przewodnicząca komisji poseł Małgorzata Wassermann.

Dziś członkowie komisji śledczej głosowali wnioski formalne. Jeden z nich dotyczył właśnie przesłuchania małżeństwa P. "To jest wniosek, który będzie pewnie wymagał dużego zaangażowania logistycznego, chodzi o przesłuchanie Marcina i Katarzyny P." - powiedziała Wassermann.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Iran zajął kolejny brytyjski tankowiec! Głos zabrał Donald Trump

Zdjęcie ilustracyjne/Tankowiec Stena Impero / tvp.info/screenshot

  

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt podkreślił w piątek, że jest "ekstremalnie zaniepokojony" doniesieniami o przejęciu przez irańską Gwardię Rewolucyjną dwóch brytyjskich tankowców w rejonie cieśniny Ormuz. W sprawie głos zabrał prezydent USA Donald Trump.

Prezydent USA Donald Trump przekazał dzisiaj dziennikarzom, że będzie rozmawiał z władzami Wielkiej Brytanii o przejęciu przez irańską Gwardię Rewolucyjną kontroli nad brytyjskim tankowcem w cieśninie Ormuz.

Jak dodał, powiedział republikańskiemu senatorowi Randowi Paulowi, iż ten może zaangażować się w rozmowy z Iranem. Według amerykańskich mediów Paul wysunął propozycję przeprowadzenia rozmów z szefem MSZ Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem, ale Trump w czwartek oświadczył, że nie wyznaczał mu takiej funkcji.

[polecam:https://niezalezna.pl/280665-iran-przejal-brytyjski-tankowiec]

Oba tankowce - Stena Impero i Mesdar - zmierzały planowo w stronę Arabii Saudyjskiej, ale zmieniły nagle swój kurs i skierowały się w stronę Iranu. Ten drugi, choć pływa pod liberyjską banderą, należy do brytyjskiej firmy z siedzibą w szkockim Glasgow.

W specjalnym oświadczeniu Hunt zapewnił w piątek wieczorem, że brytyjski rząd sprawdza dostępne opcje pozwalające na odzyskanie obu jednostek.

Jak dodał, brytyjski ambasador w Teheranie jest w bezpośrednim kontakcie z irańskim MSZ, a na pokładzie tankowców nie ma brytyjskich obywateli. Jednocześnie podkreślił, że rząd w Londynie jednoznacznie stoi na stanowisku, że "konieczne jest zapewnienie swobody nawigacji" w regionie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl