Marsz kwartalny Ułanów Podolskich

  

Żołnierze 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich ze Szczecina uczestniczyli wczoraj w marszu kwartalnym, zaplanowanym na trasie z Zalesia do Pasa Ćwiczeń Taktycznych Krzekowo.

W czasie marszu żołnierze batalionu zostali poddani nie tylko sprawdzianowi kondycji fizycznej, ale również nawiązywali łączność na wyznaczonych punktach kontrolnych, co było dodatkowym sprawdzeniem umiejętności poruszania się w terenie, posługiwania się mapą oraz przepisami korespondencji radiowych dla maszerujących żołnierzy – czytamy na oficjalnym portalu 12. Batalionu Dowodzenia.

Najlepiej z 20-kilometrową trasą marszu poradziła sobie kompania ochrony i regulacji ruchu, która ukończyła marsz z czasem 3 godzin i 5 minut – podaje 12. bdow.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ,12bdow
Tagi

Wczytuję komentarze...

Za rozpylenie gazu w szkole stanie przed sądem

/ Obraz Andrzej Rembowski z

  

Przed sądem rodzinnym odpowie 16-latek, który we wtorek rozpylił drażniącą substancję w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Starym Sączu. W trakcie przesłuchania chłopak przyznał się do winy – poinformowała w środę małopolska policja.

Jego zachowanie skutkowało ewakuacją około 100 osób, przewiezieniem dwóch uczniów do szpitala oraz zaangażowaniem wielu służb.

We wtorek przed południem sądecka policja otrzymała zgłoszenie o rozpyleniu drażniącej substancji na terenie szkoły. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o ewakuacji budynku, w trakcie której budynek opuściło około 100 osób. Wezwane na miejsce załogi karetek pogotowia udzieliły pomocy medycznej 10 uczniom, a dwóch uskarżających się na dolegliwości zostało przewiezionych do szpitala na dalsze badania.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że substancję drażniącą w budynku szkoły rozpylił 16-letni uczeń. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts