Na terenach kolejowych może powstać 40 tys. mieszkań

Poznańskie Wolne Tory, warszawskie Odolany czy wrocławskie Kuźniki i okolice Dworca Świebodzkiego. Na tych terenach, należących do PKP, mogą powstać mieszkania.

MOs810; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Poznańskie Wolne Tory, warszawskie Odolany czy wrocławskie Kuźniki i okolice Dworca Świebodzkiego. Na tych terenach, należących do PKP, mogą powstać mieszkania. BGK Nieruchomości i PKP podpisały podczas targów BUDMA w Poznaniu umowę, otwierającą drogę do realizacji programu Mieszkanie Plus na 17 działkach w 10 miastach Polski – poinformowała spółka BGK Nieruchomości.

– We współpracy z PKP wytypowaliśmy wstępnie grunty o łącznej powierzchni około 250 ha, na których powstać może około 40 tys. mieszkań. Zapewne liczby te zostaną zweryfikowane. Dokładne dane będą znane po analizie chłonności terenów i uwarunkowań wynikających z zapisów miejscowych planów, a także po przygotowaniu ostatecznych koncepcji architektonicznych – podkreślił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości.

– Wstępnie wyselekcjonowaliśmy 17 lokalizacji w 10 miastach, ale docelowo jesteśmy zainteresowani inwestycjami w ok. 70 miastach, w których PKP posiada nieruchomości. Wkrótce poddamy te grunty szczegółowym analizom

– dodał Pawlak.

Podpisanie umowy ramowej o współpracy BGK Nieruchomości i PKP to kolejny etap rozwoju rządowego programu Mieszkanie Plus. W części komercyjnej program zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.


– PKP dzięki współpracy BGK Nieruchomości zyskuje potężnego partnera finansowego, dzięki któremu może podjąć się zagospodarowywania dotychczas nieużywanych terenów kolejowych na terenie całego kraju. PKP chce we wspólnych przedsięwzięciach realizować zabudowę biurową i handlową, gdyż na największych terenach mają powstać nowoczesne, wielofunkcyjne dzielnice

– powiedział Michał Beim, członek zarządu PKP.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#kolej #Mieszkanie plus

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo