Biuro Ochrony Rządu ogłosiło rozpoczęcie postępowania przetargowego na mundury polowe letnie oraz zimowe, a także dodatkowe elementy umundurowania – podaje portal defence.24.pl.

Ogłoszony przez BOR przetarg dotyczy chęci zakupu takich przedmiotów zaopatrzenia mundurowego jak m.in. kurtki ubrania ochronnego z ocieplaczami, spodnie ochronne z ocieplaczami, mundury polowe letnie i zimowe, koszulo-bluzy polowe, bluzy i spodnie kombinezonu ćwiczebnego, kombinezony, kurtki wyjściowe i kurtki ocieplone.

Zamówienie podzielone jest na dziewięć części. Pierwsza z nich dotyczy zakupu 1200 kompletów mundurów polowych letnich oraz takiej samej ilości mundurów zimowych. Część druga to zakup 1300 koszulo-bluz polowych. Trzecia to 700 szt. kurtek ubrania ochronnego oraz takiej samej ilości ocieplaczy pod kurtkę oraz 700 szt. spodni i ocieplaczy do nich. Czwarta to 150 szt. dwuczęściowego kombinezonu ćwiczebnego. Piąta to 150 szt. kurtek ochronnych pirotechnika ze specjalną podpinką. Szósta część to chęć zakupu 150 kompletów kombinezonów, wykonanych z trudnopalnej tkaniny. Siódma część zamówienia odnosi się do 500 szt. kurtek wyjściowych nieprzemakalnych. Ósma to z kolei 300 kompletów kombinezonów roboczych, zaś ostatnia: 100 szt. kurtek ocieplanych.

Z dokumentów opublikowanych przez BOR wynika, że poszczególne elementy umundurowania mają być dostarczone w dniach od 24 marca do 26 czerwca br.