Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że co najmniej od kilku godzin występują poważne problemy z dostępem do portal telewizjarepublika.pl. Obecnie strona działa, jednak w godzinach porannych przeglądarki internetowe wyświetlały jedynie komunikaty dotyczące problemów z połączeniem z serwerem. Z naszych informacji wynika, że problemy zaczęły się po ogłoszeniu akcji bojkotu „Faktów” TVN.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Kluby „Gazety Polskiej” wyszły z inicjatywą własnej akcji bojkotu „Faktów” TVN. Inicjatorzy akcji proponują, by o godz. 19 włączyć „Dzisiaj” - czyli serwis informacyjny na antenie TV Republika.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skończ z kłamstwem, włącz Republikę. O godz. 19:00 oglądaj „Dzisiaj” – informacje TV Republika

Tymczasem, jak dowiedział się portal niezalezna.pl, wraz z coraz większym zainteresowaniem samą akcją, na serwerach portalu telewizjarepublika.pl zaczęto obserwować wzmożony ruch. Szybko okazało się, że nie chodzi tylko o wzmożone zainteresowanie inicjatywą Klubów „Gazety Polskiej”. Webmaster i administrator portalu potwierdzają, że od pewnego czasu na serwerach generowany jest sztuczny ruch, a cała operacja przypomina atak DDoS.

- Obserwujemy sztucznie wzmożoną ilość zapytań do serwera. Oczywiście nie ma zidentyfikowanych źródeł tych zapytań, ale na chwilę obecną wszystko wygląda jak klasyczny atak hakerski przeprowadzany metodą DDoS. Problemy zaczęły się tuż po pojawieniu się informacji o akcji zwiazanej z bojkotem „Faktów” TVN – wyjaśnia administrator portalu TV Republika.