Ostrów Wielkopolski. Noworodek w „oknie życia”

W Ostrowie Wielkopolskim, w „oknie życia” przy ośrodku wychowawczym sióstr elżbietanek znaleziono noworodka. Dziecko miało problemy z oddychaniem.

pl.wikipedia.org Mateuszgdynia
W Ostrowie Wielkopolskim, w „oknie życia” przy ośrodku wychowawczym sióstr elżbietanek znaleziono noworodka. Dziecko miało problemy z oddychaniem.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler poinformował, że zostali już ustaleni rodzice dziecka. Prokurator wystąpił do sądu rodzinnego o wydanie zarządzeń opiekuńczych, a także o wszczęcie postępowania o ustanowienie opieki prawnej do reprezentowania noworodka.

Zadaniem prokuratury jest także ustalenie, czy doszło do przestępstwa porzucenia dziecka. Policja została zawiadomiona od dwóch osób o porzuceniu dziecka przez jego matkę. A za taki czyn  grozi do 3 lat więzienia.

Noworodek został pozostawiony w oknie o godz. 5:35, w ośrodku prowadzonym przez siostry elżbietanki przy ul. Gimnazjalnej w Ostrowie Wlkp. To wtedy siostry usłyszały dzwonek. Siostra przełożona, Teresa Dorsz w „oknie życia” znalazła chłopca bez ubrania - jeszcze z pępowiną. Siostry nadały chłopcu imię Błażej. Dziecko miało trudności z oddychaniem, było wychłodzone. Przywieziono je do szpitala na oddział noworodkowy. Najwyraźniej chłopczyk trafił do okna kilka godzin po urodzeniu. Teraz życiu noworodka nie grozi już niebezpieczeństwo.

Przy noworodku, matka nie zostawiła żadnej kartki. Według nieoficjalnych źródeł wynika, że matką chłopca jest 17-latka.

 

 Źródło: rmf24.pl

#Ostrów Wlkp #"okno życia" #siostry elżbietanki

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo