Minister Andrzej Adamczyk w rozmowie z reporterką vod.gazetapolska.pl odpowiada na pytanie o to, czy rząd planuje wprowadzenie programu Cela plus, proponowanego wielokrotnie przez internautów. Minister infrastruktury i budownictwa zapowiedział, że jeżeli sądy będą działały sprawnie, to faktycznie trzeba będzie stworzyć nowe miejsca odosobnienia dla skazanych.

- Minister sprawiedliwości i nie tylko minister sprawiedliwości podejmuje wszelakie możliwe działania, aby likwidować patologie, aby likwidować działania przestępcze, działania niezgodne z prawem. A jeżeli sądy będą działały też bez opóźnienia, to faktycznie potrzebne będą nowe miejsca odosobnienia dla skazanych. - mówił minister Adamczyk.

Trzeba pamiętać o tym, że Ci skazani muszą żyć w warunkach też cywilizowanych, ale musi być dla nich miejsce

- podkreślił szef resortu.

Minister infrastruktury i budownictwa zapewnił również, że program Mieszkanie plus jest realizowany zgodnie z harmonogramem a mieszkania o akceptowalnym standardzie za mniejszą cenę da się wybudować.

Jeżeli dzisiaj deweloperzy budują mieszkania, a dają nam takie sygnały, w różnych miejscowościach, w cenie 2 500 zł w sprzedaży za metr kwadratowy powierzchni użytkowej i sprzedają takie mieszkania, to jest sygnał, że się da takie mieszkania wybudować. Nic innego jak tylko zmniejszenie marży

- zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Cyntia Harasim poruszyła również temat PKP i Poczty Polskiej o których przez wiele lat mówiono, że są deficytowymi firmami.


PKP Intercity zwiększyło liczbę pasażerów w sposób znaczny. Od 2010 roku nie było takiego wyniku - powiedział minister. Zaznaczył również, że trzeba robić wszystko, żeby pasażerowie chcieli korzystać z kolei, z której korzysta 25 procent osób więcej niż w roku 2015.

- powiedział minister Andrzej Adamczyk.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z MINISTREM ANDRZEJEM ADAMCZYKIEM