Koniec roamingu w Unii Europejskiej!

  

Od 15 czerwca mieszkańcy krajów unijnych będą mogli korzystać z telefonów komórkowych na terenie UE, nie ponosząc dodatkowych tzw. opłat roamingowych, niezależnie od używanej sieci komórkowej. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Porozumienie to ostatecznie spełnia zapowiedź zniesienia roamingu zawartą w unijnym rozporządzeniu Telecom Single Market (TSM). Oznacza to, że osoby podróżujący po krajach unijnych będą mogły rozmawiać, wysyłać SMS-y czy korzystać z internetu w telefonach komórkowych w takiej samej cenie, jak w swoich krajach zamieszkania.

Ustalono następujące hurtowe stawki, obowiązujące od 15 czerwca br.: 3,2 eurocenta/min. za połączenie głosowe, 1 cent za SMS. Droższe opłaty za przesył danych z telefonów komórkowych z krajów UE będą obowiązywać na terenie Wlk. Brytanii. Będą one stopniowo zmniejszane z poziomu 7,7 euro za 1 gigabajt od 15 czerwca 2017 r. do 2,5 euro od 1 stycznia 2022 r.

Niższe stawki pozwolą konsumentom z krajów unijnych uzyskać dostęp do większej zawartości treści audio-wizualnych w telefonach komórkowych w trakcie podróży międzynarodowych. Według instytucji unijnych pomoże to także otworzyć rynki krajów członkowskich dla małych i wirtualnych operatorów sieci komórkowych.

Fińska europosłanka, Miapetra Kumpula-Natri, poseł-sprawozdawca projektu w Europarlamencie skomentowała:

Ludzie z całej Unii oczekiwali od nas, byśmy doprowadzili do zniesienia opłat roamingowych od czerwca 2017 r. Obecnie wszystkie negocjacje zostały doprowadzone do końca – dostarczyliśmy to, co zostało obiecane. Podobnie jak organizacje konsumenckie w całej Unii Europejskiej my także oceniamy to jako wielkie zwycięstwo konsumentów europejskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tomasz Piątek przegrał w sądzie z Dorotą Kanią i wydawcą "Gazety Polskiej"!

/ Mariusz Kubik [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Tomasz Piątek, publicysta i autor książki o Antonim Macierewiczu, przegrał w sądzie z Dorotą Kanią i Niezależnym Wydawnictwem Polskim (NWP). Pisarz pozwał dziennikarkę za artykuł "Brudne gry wokół MON", który ukazał się w "Gazecie Polskiej" w marcu 2017 r.

W tekście Dorota Kania skrytykowała "ustalenia" Tomasza Piątka dotyczące rzekomych powiązań Antoniego Macierewicza, o których autor pisał w swojej książce.

W ostatnim czasie ukazała się książka Tomasza Piątka, felietonisty „Gazety Wyborczej”, pt. „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”, opisująca rzekome związki obecnego szefa MON i jego otoczenia z rosyjskimi służbami, m.in. gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem blisko współpracującym z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie

- pisała w swoim tekście Dorota Kania. Dodała, że decyzje podjęte na warszawskim szczycie NATO (m.in. wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu oraz utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej) doprowadziły do uaktywnienia się agentury, zwolenników totalnej opozycji oraz przeciwników silnego państwa.

Dorota Kania zwróciła też uwagę na powiązania wydawcy książki Piątka - Marcina Celińskiego - z fundacjami wspieranymi m.in. przez George`a Sorosa.

Piątkowi bardzo nie spodobał się ten artykuł, w związku z czym pozwał on zarówno dziennikarkę, jak i wydawcę "GP". Domagał się 60 tys. zł od NWP i 40 tys. zł od Doroty Kani oraz przeprosin. Ale srogo się przeliczył.

W wyroku sąd uznał, że Piątek - jako autor kontrowersyjnej publikacji o znanym polityku - powinien liczyć się z tym, że będzie spotykać go krytyka prasowa. Na tym polega bowiem wolność słowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl