Obrady zarządu logistyki Sztabu Generalnego WP

  

W dniach 24-26 stycznia Zarząd Logistyki – P4 (ZL-P4) Sztabu Generalnego WP zorganizował szkolenie, w ramach koordynacji przez Ministerstwo Obrony Narodowej procesu opracowywania Programu Mobilizacji Gospodarki.

W odprawie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organów administracji rządowej zaangażowanych w ten proces.

Celem szkolenia, któremu przewodniczył szef ZL-P4 płk Robert Woźniak było podsumowanie realizacji zadań związanych z opracowaniem Programu Mobilizacji Gospodarki na lata 2017 – 2026 oraz określenie priorytetów na 2017 rok w tym obszarze – informuje oficjalny portal SG WP. 

Odprawę przeprowadzono na bazie obiektów Fabryki Broni „Łucznik” Sp. z o.o. w Radomiu.

Zorganizowanie szkolenia w tych zakładach nie było przypadkowe, ponieważ zakres działalności fabryki w obszarze produkcji karabinków i pistoletów umożliwia nakładanie na fabrykę zadań obronnych, dotyczących utrzymywania określonych mocy produkcyjnych oraz przydziału na ten cel dotacji z budżetu państwa.

Zdobyte doświadczenia w wieloletniej już realizacji tego typu zadań pozwoliły uczestnikom odprawy zapoznać się z przebiegiem procesu technologicznego i realizacją przez firmę „Łucznik” zadań obronnych, począwszy od etapu planistycznego, poprzez produkcję wybranych karabinków lub pistoletów oraz ich odbiór – czytamy.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ciąg dalszy zeznań Gawłowskiego w sądzie. Stwierdził, że "umknęła mu" pewna sprawa

Stanisław Gawłowski / fot. Łukasz Szełemej/Gazeta Polska

  

Dzisiaj przed sądem w Szczecinie - ciąg dalszy zeznań senatora Stanisława Gawłowskiego, który oskarżony jest o szereg przestępstw, m.in. korupcyjnych. Jak stwierdził, "umknęła mu" sprawa związana z dokumentem dotyczącym nieruchomości w Chorwacji, którą według prokuratury przyjął w charakterze łapówki od kołobrzeskiego przedsiębiorcy Bogdana K.

Stanisław Gawłowski zdecydował się dzisiaj na uzupełnienie wyjaśnień, które składał podczas poprzedniej rozprawy.

Jak wskazał senator, akt notarialny dotyczący nieruchomości w Chorwacji, znaleziono w pokoju jego pasierba podczas przeszukania domu w Koszalinie. Pasierb – jak zaznaczył Gawłowski – trzyma w pokoju m.in. swoje dokumenty.

- W trakcie rewizji, która odbywała się u mnie w domu, syn był obecny. Wniósł uwagę do protokołu sporządzonego przez prokuratora, z której jasno wynikało, że on jest właścicielem tego dokumentu

 – powiedział Gawłowski. [polecam:https://niezalezna.pl/222498-gawlowski-w-coraz-wiekszych-opalach-w-tle-zakup-luksusowego-apartamentu-w-chorwacji]

Podkreślał też, że relacje z byłym dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie Tomaszem P. miały charakter tylko i wyłącznie służbowy. Senator zaznaczył, że P. podczas swoich zeznań wielokrotnie wyjaśniał, że Gawłowski nigdy nie wpływał na przetargi ani na specyfikacje dotyczące inwestycji.

Wskazał także, że w stenogramach nagrań z podsłuchów nie ma ani jednego zdania, które świadczyłoby o tym, że Gawłowski oczekuje jakiegokolwiek zadośćuczynienia w zamian za przychylność przy rozstrzyganiu przetargów. [polecam:https://niezalezna.pl/307264-gawlowski-ponad-cztery-godziny-skladal-wyjasnienia-w-sadzie-ciag-dalszy-w-przyszlym-tygodniu]

Prokuratura Krajowa oskarża obecnego senatora o przyjęcie łapówek o wartości co najmniej 733 tys. zł: gotówki, nieruchomości w Chorwacji i dwóch luksusowych zegarków, m.in. w zamian za przychylność i pomoc przy załatwianiu wielomilionowych kontraktów na inwestycje Zarządu Melioracji. Miał też nakłaniać przedsiębiorcę Krzysztofa B. do wręczenia 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Pozostałe zarzuty dotyczą tzw. prania brudnych pieniędzy, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu w pracy doktorskiej.

Po wyjaśnieniach Gawłowskiego sędzia Grzegorz Kasicki rozpoczął dalsze odczytywanie protokołów z przesłuchań senatora

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts