- Coraz bliżej do wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej. To jest jasny sygnał dla wszystkich cwaniaczków i złodziei, że ich czas się skończył – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak podała prokuratura, funkcjonariusze CBA zatrzymali: znanego warszawskiego adwokata Roberta N., byłego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami urzędu m.st. Warszawy Jakuba R., rodziców byłego urzędnika – Wojciecha R. i Alinę D., a także Marcina L.

- Jestem przekonany, że tak, ponieważ do tej pory mieliśmy takie przekonanie, że w sprawie afery reprywatyzacyjnej uczestniczył taki kwiat polskiej palestry, to jest to wszystko zrobione w taki sposób, że te osoby będą nietykalne, będą bezkarne – powiedział Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. 

Wiceminister dodał, że rząd pokazuje, że prawo jest równe dla wszystkich.

- Przywracamy poczucie wiary w polskie państwo, przywracamy nadzieję na sprawiedliwość. Dlatego jestem przekonany, że to jest dopiero początek. To jest taki jasny sygnał dla tych wszystkich cwaniaczków i złodziei, że wasz czas się skończył – powiedział. - Tak jak obiecaliśmy, państwo teoretyczne się kończy – dodał wiceminister.