​Walkę z optymalizacją podatkową czas zacząć

  

Fiskus domaga się od spółki LPP, właściciela m.in. marek odzieżowych Cropp, Reserved czy House, zapłaty dodatkowych 24 mln zł podatku CIT z powodu sztucznego zawyżenia swoich kosztów uzyskania przychodu dzięki wyprowadzeniu praw do swoich marek na Cypr. A dokładnie do cypryjskiej spółki córki Gothals, która następnie pobierała od spółki matki opłaty za licencje. A na Wyspie Afrodyty dochody z licencji opodatkowane są, delikatnie mówiąc, wyjątkowo korzystną stawką... 2 proc. Ten skandaliczny proceder trwał w latach 2014-2015. Tajemnicą poliszynela jest, że w ten sposób unika płacenia podatku CIT w Polsce wiele koncernów, a urzędy skarbowe zupełnie sobie z tym nie radzą. Miejmy nadzieję, że domiar podatku nałożony na LPP jest zapowiedzią skuteczniejszej walki z „optymalizacją podatkową” przez obecną ekipę rządzącą, a po LPP przyjdzie czas na następne spółki, także największe koncerny z zagranicy. Źle by się bowiem stało, gdyby walka z okradaniem budżetu naszego państwa (czyli nas wszystkich) ograniczyła się tylko do firm z Polski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts