Trump zamyka granice USA dla uchodźców

Prezydent Donald Trump podpisał dekret ws. ograniczenia napływu do USA imigrantów i uchodźców. Dekret zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców, w tym z Syrii.

magharebia; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl
Prezydent Donald Trump podpisał dekret ws. ograniczenia napływu do USA imigrantów i uchodźców. Dekret zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców, w tym z Syrii. Według tego rozporządzenia wstrzymane zostaje także wydawanie wiz obywatelom siedmiu krajów, których większość mieszkańców stanowią muzułmanie. Celem dekretu, jak podkreślił Donald Trump, jest zapobieżenie przenikaniu do USA "radykalnych islamskich terrorystów".

Trump polecił jednak zawiesić do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii. Przyjmowanie uchodźców z innych krajów zostało, zgodnie z jego dekretem, zawieszone na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko. Wyjątkowo przyjmowani mogą być członkowie mniejszości religijnych, zwłaszcza chrześcijanie prześladowani w krajach muzułmańskich. Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. Dekret nie wymienia tych państw, ale według Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego chodzi o Irak, Iran, Syrię, Sudan, Libię, Jemen i Somalię.

- Wprowadzamy nowe mechanizmy kontroli, by zatrzymać islamskich terrorystów z dala od naszego kraju. Nie chcemy ich tutaj. Zamierzamy trzymać terrorystów jak najdalej od naszego kraju. Chcemy tylko takich uchodźców, którzy będą wspierać i kochać nasz kraj - podkreślił Donald Trump.

Zakaz wjazdu do USA nie będzie dotyczył niektórych grup, m.in. dyplomatów, pracowników instytucji międzynarodowych i osób udających się do ONZ.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#USA #Donald Trump #imigranci #uchodźcy #islam #terroryści

rz
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo