Premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która w piątek spotkała się w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem, powiedziała, że obiecał on "stuprocentowe" poparcie dla NATO. Dodała, że Trump złoży wizytę państwową w Zjednoczonym Królestwie.

May oznajmiła też, że chce wraz z prezydentem USA rozbudować relacje handlowe i militarne, jakie łączą oba państwa.

Powiedziała również, iż sądzi, że sankcje wobec Rosji powinny być utrzymane do czasu wdrożenia postanowień porozumienia z Mińska. 

Premier dodała, że pojawią się kwestie, w których USA i Wielka Brytania nie będą się zgadzać, ale "specjalna relacja" łącząca te kraje oznacza, że dialog między nimi będzie otwarty i szczery.

Theresa May omawiała z prezydentem Trumpem kwestie związane z walką z Państwem Islamskim oraz wymianą handlową między Stanami Zjednoczonymi a Zjednoczonym Królestwem. Poinformowała, że tematem rozmów były też praktyczne kroki, jakie można poczynić, aby ułatwić wymianę handlową między USA a Wielką Brytanią.

May dodała, że postara się przekonać europejskich przywódców, by ich rządy przeznaczały na obronność sumy wymagane od krajów członkowskich NATO.

Trump powiedział, że jest przekonany, iż "będzie miał fantastyczne relacje" z premier May.