Pododdziały 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) i 15. batalionu Ułanów Poznańskich (15bUP) szkoliły się w górach Beskidu Śląskiego.

Szkolenie odbyło się w dniach 9-21 stycznia br. okolicach schroniska PTTK Klimczok, położonego u szczytu góry Klimczok (wysokość 1117 m n.p.m), pomiędzy miejscowością Szczyrk oraz Bielsko-Biała i zostało podzielone na cztery etapy – informuje oficjalny portal 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

Pierwszy etap polegał na nauce jazdy na nartach dla początkujących oraz na doskonaleniu techniki jazdy dla zaawansowanych. Drugi etap zawierał elementy szkolenia z obsługi oraz przygotowania sprzętu narciarskiego do użytku oraz nauki ski-turowania – czytamy na portalu. Trzeci element to nauka jazdy na skuterach śnieżnych, gdzie każdy z uczestników mógł poznać zasady jazdy na tym trudnym do opanowania sprzęcie, a także pokonać krótką, lecz trudną technicznie trasę. Czwartym elementem szkolenia były marsze kondycyjne w dzień i w nocy, podczas różnych warunków pogodowych, na znacznych przewyższeniach i dystansach. Wszystkie trasy, szczególnie te nocne, były konsultowane z GOPRem.