Premier Łotwy Maris Kuczinskis, który spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło podkreślił znaczenie Polski w kwestii gwarancji bezpieczeństwa w regionie. „Polska ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa regionu” - podkreślił premier Łotwy.

Maris Kuczinskis po spotkaniu z premier Szydło mówił dziennikarzom, że Polska jest jednym z kluczowych partnerów Łotwy w UE i NATO.

- Ze swojej strony potwierdzam to, co mówiła premier Polski, że dla nas ważna jest współpraca na wszystkich płaszczyznach, także wsparcie polskich szkół i stowarzyszeń kulturalnych na Łotwie – mówił premier Łotwy.

Szef łotewskiego rządu zwracał również uwagę na fakt, że Polskę i Łotwę łączą „wspaniałe relacje bilateralne”, a oba kraje mają szanse na rozwój współpracy gospodarczej.

W trakcie spotkania szefów rządów Polski i Łotwy poruszono również kwestię bezpieczeństwa w regionie.

- Polska ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa regionu i to jest jeden z naszych najbliższych partnerów w NATO. Podkreślił, że Polska regularnie patroluje przestrzeń powietrzną, a wkrótce wyśle tam także swoich żołnierzy w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO – powiedział szef łotewskiego rządu.