A1 zablokowana w obu kierunkach. Karambole z udziałem 50 samochodów

  

W wyniku dwóch karamboli na A1 między Łodzią a Piotrkowem Trybunalskim, według wstępnych informacji, poszkodowanych zostało 10 osób - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Autostrada A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec w powiecie piotrkowskim jest całkowicie zablokowana w kierunku Łodzi.

W karambolu na trasie z Piotrkowa w kierunku Łodzi uczestniczyło około 30 samochodów. Na miejscu pracuje 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Według wstępnych informacji 10 osób jest poszkodowanych. Do drugiego karambolu doszło około 500 metrów dalej, na trasie z Łodzi do Piotrkowa. Zderzyło się tam około 20 samochodów. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych"

- Na chwilę obecną sytuacja została opanowana, wszystkie osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały już wydobyte z pojazdów, bądź też otrzymały niezbędną pomoc medyczną - poinformował Maciej Dobrakowski rzecznik piotrkowskiej straży pożarnej.

10 osób zostało rannych, 5 jest w stanie ciężkim.

Policja wyznaczyła objazd, kierując ruch na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na Drogę Krajową 12 i ponownie na autostradę A1 na węźle Tuszyn - podała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rannych zostało kilkanaście osób

- Zderzenie pojazdów w ruchu. Zablokowana jezdnia w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd kierując na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn - podała w komunikacie GDDKiA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zaskakujące wyniki badań naukowców. Jakość powietrza wpływa na przebieg infekcji COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Co może mieć wpływ na przebieg choroby u osób zakażonych koronawirusem? Jak się okazuje, może być to też jakość powietrza. - Z badań zespołu naukowców Uniwersytetu Harvarda wynika, że mieszkańcy terenów z gorszą jakością powietrza są narażeni na cięższy przebieg choroby spowodowanej koronawirusem - poinformował dziś “Der Spiegel”.

- Zespół prowadzony przez dr Francescę Dominici, naukowca Uniwersytetu Harvarda, zbadał w 3080 amerykańskich hrabstwach (powiatach) zależność pomiędzy jakością powietrza, a współczynnikiem śmiertelności u osób zakażonych koronawirusem

- przekazała niemiecka gazeta.

Z badań wynika, że osoby oddychające zanieczyszczonym powietrzem są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

[polecam:https://niezalezna.pl/322174-koronawirus-atakuje-szybko-i-podstepnie-przebieg-choroby-szokuje-nawet-doswiadczonych-medykow]

Naukowcy ustalili, że nawet niewielkie różnice w jakości powietrza mogą mieć duży wpływ na zdrowie potencjalnie zakażonych.

- Stwierdziliśmy, że wzrost o jeden mikrogram drobnych cząstek stałych na metr sześcienny powietrza zwiększa śmiertelność przy infekcji COVID-19 średnio o 15 proc.

 - takie są wyniki naukowców.

Badanie nie zostało jeszcze zrecenzowane i opublikowane w żadnym magazynie naukowym, ale zostało przedłożone do przeglądu w "The New England Journal of Medicine".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts