Rosyjska militaryzacja Arktyki

  

Ponad sto obiektów w sześciu bazach ma zostać oddane do użytku wojskowego w regionie Arktyki do końca 2017 roku – informuje rosyjska agencja informacyjna TASS.
 
Obiekty te powstaną między innymi na arktycznym archipelagu Ziemi Franciszka Józefa. Na jednej z wysp archipelagu dokonywane są obecnie prace mające na celu rozbudowanie obecnej bazy Nagurskoye. Ma zostać tam oddane do użytku między innymi 2 500 metrów pasa startowego, dzięki czemu operować stamtąd będą mogły myśliwce MiGi-31, czy też wielozadaniowe bombowce taktyczne Su-34. Wybudowanie dodatkowej infrastruktury mieszkaniowej, natomiast pozwoli na przyjęcie łącznie 150 żołnierzy. Podobne prace trwają na Nowej Ziemi. Na Przylądku Schmidt ma zostać oddane do użytku około 30 obiektów wojskowych i socjalnych, podobna liczba obiektów ma zostać oddana do użytku na Wyspie Wrangla. Prace trwają również na wyspie Kotielnyj leżącej w Jakucji. Aby ułatwić komunikacje z tymi bazami drogą morską Rosja buduje atomowe lodołamacze LK-60Ya , które trafić mają do Marynarki Wojennej już w roku 2020. W niektórych z tych arktycznych baz rozmieszczono, ponadto systemy kierowanych rakiet ziemia powietrze 9K330 Tor oraz specjalnie przystosowane do operowania w arktycznych warunkach Mil Mi-8AMTSh-VA.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fiskus może blokować konto

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/jarmoluk/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Brak trwałego majątku to wystarczający powód, żeby podatnikowi przedłużyć blokadę rachunku - informuje jedna z gazet wskazując na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

"W czwartek skarbówka wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym jeden z pierwszych sporów o przedłużenie blokady rachunku podatnika. Sąd się zgodził, że parametry ekonomiczne i kondycja majątkowa mogą być powodem przedłużenia blokady konta firmowego nawet do trzech miesięcy. Z wyroku jasno wynika, że jeśli parametry ekonomiczne nie gwarantują wykonania potencjalnego zobowiązania wobec fiskusa, to uzasadniona jest obawa jego niewykonania"

- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Gazeta przypomina, że blokadę konta na 72 godziny i możliwość jej przedłużenia nawet na trzy miesiące skarbówka zyskała w związku z wprowadzeniem tzw. STIR, systemu monitorowania rachunków bankowych pod kątem wyłudzeń podatkowych. Eksperci apelowali, żeby skarbówka nie sięgała po tę broń atomową zbyt często i pochopnie.

"Dziś boją się, że wygrana przed NSA ośmieli fiskusa i ułatwi mu życie" - pisze dziennik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts