W Inowrocławiu w 56. Bazie Lotniczej odbyły się zajęcia taktyczne z zakresu odzyskiwania izolowanego personelu (PR-Personnel Recovery).

Jak informuje Dowództwo Generalne RSZ, głównym celem zajęć było doskonalenie procedur planowania i praktycznej realizacji misji Personnel Recovery (PR) w środowisku międzynarodowym w oparciu o obowiązujące procedury i dokumenty normatywne.

19 stycznia br. szkolenie w ramach wizyty roboczej wizytował sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki. W ramach wizyty dokonano zapoznania z założeniami i przebiegiem zajęć oraz przedstawiono prezentację multimedialną na temat „Systemu odzyskiwania izolowanego personelu” – czytamy.

W szkoleniu, oprócz sił i środków z 56. BLot udział wzięli przedstawiciele z 57. eskadry ratowniczej (57RQS) Sił Powietrznych USA, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, dowództwa 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, jednostek wojsk specjalnych, centrów szkolenia Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych, Wojskowego Ośrodka Szkolenia Kondycyjnego w Zakopanym, Centralnej Grupy Działań Psychologicznych w Bydgoszczy, 49 Bazy Lotniczej oraz 33 Bazy Lotnictwa Transportowego – podaje Dowództwo Generalne.