​Putinowski schemat?

  

To jest komentarz, czysta spekulacja. Nie ma ani jednego dowodu na poparcie zawartej w nim tezy, lecz wyłącznie uderzająca zbieżność schematu działań. W USA wygrał polityk, przed którym ostrzegano, że przyjaźni się z Putinem. Tak jak w Polsce przed rokiem – wygrała partia, której politycy byli oskarżani przez media o związki z Rosją. Głupie to było strasznie, ale z uporem to powtarzano. Oba zwycięstwa wyborcze dla części społeczeństwa to katastrofa – cofnięcie cywilizacyjne o kilkadziesiąt lat. Trzeba więc protestować, bronić demokracji. Ostre protesty, najlepiej z przepychankami z policją, i demonstracje kobiet z obowiązkowym barwnym emblematem – w Polsce czarna parasolka, w USA różowa czapeczka. Organizowane na całym świecie – w Afryce, Australii, Europie. Tak się zaczyna rewolucja. Powtarzalność motywu, te same zbitki słów w hasłach, te same medialne manipulacje. Ktoś powie – marketing polityczny podlega globalizacji, świat stał się wspólnym rynkiem idei. Ale ten sam scenariusz próby delegitymizacji demokratycznie wybranych władz – w Warszawie czy w Waszyngtonie – może mieć jednak tego samego autora. Tak, tego od wojen hybrydowych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts