Tłumy na warszawskiej Grand Prix w żużlu

  

Ponad połowa biletów na żużlową Grand Prix, która 13 maja odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, została już wyprzedana. Tłumy chcą obejrzeć w akcji najlepszych żużlowców z Polski i gwiazdy światowego speedwaya. - Wiemy, że kibice mają wobec nas duże oczekiwania, takie jest ich prawo - mówi Marek Cieślak, trener biało-czerwonych.

Ponad 30 tysięcy wejściówek już wykupiono, a kolejne schodzą jak ciepłe bułeczki. Organizatorzy są pewni, że 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - bo tak brzmi pełna nazwa tej żużlowej imprezy - obejrzy komplet publiczności. Otoczka zawodów ma być niepowtarzalna, a zawodom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Czy reprezentanci Polski poradzą sobie z ciążącą na nich presją? - Przed naszą czwórką z Grand Prix naprawdę ważny sezon. Wiem, że kibice mają duże oczekiwania, takie jest ich prawo. Po ligowej inauguracji nie będzie dużo czasu na poprawki, bo cykl Grand Prix zaczyna się pod koniec kwietnia. W Warszawie każdy powinien być już w stu procentach przygotowany. Tam nastąpi prawdziwa weryfikacja wielkiego potencjału, który drzemie w naszych młodych uczestnikach Grand Prix. Wierzę we wszystkich i sam jestem ciekaw tego turnieju - mówi selekcjoner polskiej kadry dla serwisu PZM.

13 maja w stolicy Polskę reprezentować będą Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Wszyscy chcą pokazać się kibicom z najlepszej strony i są gotowi do ciężkiej pracy. W niedzielę biało-czerwoni wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby - podczas obozu czekają ich treningi na nartach biegowych w Jakuszycach i nartach zjazdowych w Harrachovie. - To dla nas intensywny czas przygotowań - mówi krótko Zmarzlik.

- Będziemy trenowali zarówno w sali gimnastycznej, jak i w terenie. Dużo obiecuję sobie po zajęciach z Tomaszem Drwalem. To wielki fachowiec. Zabierze ze sobą też rękawice na wypadek, gdyby ktoś chciał i tego spróbować - wskazuje trener Cieślak. Drwal, na co dzień pracujący z zawodnikami MMA, ma czuwać nad przygotowaniem ogólnorozwojowym żużlowców.


W Szklarskiej Porębie znajdzie się czas także na chwilę relaksu. - W planach mamy narty, odnowę biologiczną, PlayStation, a może sztuki walki - wylicza Cieślak, który podczas obozu będzie pracował nie tylko z uczestnikami GP, lecz całą kadrą seniorów.

Bilety na GP można nabywać  w salonach Empik i punktach STS w całej Polsce, a także za pośrednictwem strony kupbilet.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek Mazowsze
Tagi

Wczytuję komentarze...


Wicepremier Gliński o nadchodzących wyborach: "Bezpieczne dla wyborców, chyba że..."

/ Piotr Gliński / screen Telewizja Republika

  

Przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego nie jest łatwe, ale jest ono możliwe - zapewnił dziś wicepremier Piotr Gliński. Jego zdaniem jest to bezpieczna dla wyborców forma oddania głosu w czasie epidemii.

W poniedziałek Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą, wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Ustawa czeka teraz na rozpatrzenie przez Senat.

Zdaniem wicepremiera Piotra Glińskiego, Senat będzie przeciągał rozpatrywanie kwestii głosowania korespondencyjnego. "Opozycja jest zainteresowana awanturami politycznymi i pewnie będzie korzystała z tych możliwości budowania napięcia" - mówił w Polsat News.

Wicepremier stwierdził, że jest rozczarowany zachowaniem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, ponieważ chciałby, aby Izba jak najszybciej rozpatrzyła tę ustawę. Jak mówił, Polska potrzebuje przygotować się do wyborów przeprowadzonych w konstytucyjnym terminie. "Wybory korespondencyjne są jedynymi możliwymi w tej sytuacji" - dodał.

Gliński wyraził nadzieję, że wybory prezydenckie odbędą się "jak najszybciej", w "terminie konstytucyjnym".

- Wszyscy jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, cały świat, Polska przeżywa dramat związany z epidemią koronawirusa, z nadchodzącym tsunami gospodarczym. Sytuacja jest bardzo trudna, nieprzewidywalna i nie wiadomo jak długo potrwa ta destabilizacja życia społecznego, życia politycznego, a przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi

- podkreślił wicepremier.

Dlatego też - mówił - należy jak najszybciej rozwiązać kwestie związane z konstytucyjnymi wyborami. Gliński wskazywał, że alternatywą dla wyborów 10 maja jest odłożenie ich - jak zaproponował Jarosław Gowin - na za dwa lata. Jak jednak podkreślił Gliński, opozycja nie jest zainteresowana żadnym z tych rozwiązań.

Wicepremier odniósł się też do postulatu opozycji, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, dzięki czemu wybory mogłyby się odbyć po 90 dniach od jego zakończenia.

- Wtedy będziemy w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej, nie wiadomo, czy w ogóle epidemia się skończy. To absolutna niewiadoma. Opozycja postępuje tak dlatego, że wszystko wygląda na to, że tą kampanię przegrywa, a po drugie dlatego, że opozycja polska od 4,5 roku stawia na awanturę, totalną opozycję i wypowiadaniu posłuszeństwa polskiej demokracji - nieuznawania władzy, która niedawno ponownie potwierdziła mandat - ocenił.

Gliński zapewnił, że choć przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego "nie jest łatwe", to "jest ono możliwe". - Jest ono bezpieczne dla wyborców, chyba że sytuacja w Polsce drastycznie się zmieni. W tej chwili wygląda na to, że przy tych przyrostach i przy tej kontroli, którą prowadzimy, że będzie to sytuacja, którą jesteśmy w stanie opanować - zapewnił, dodając, że władza "musi przygotować państwo na przeprowadzenie wyborów".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts