"House of Cards" to amerykański serial z gatunku dramatu politycznego, który powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa i nawiązuje do miniserialu BBC "Dom z kart" z 1990 roku. Wczoraj, w dniu zaprzysiężenia Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA, twórcy serialu ogłosili zapowiedź piątego sezonu opowieści o Franku Underwoodzie. Premierę kolejnej odsłony "House of cards" zaplanowano na 30 maja 2017 roku.

Seria stworzona przez Beau Willimona opowiada o polityku, Franku Underwoodzie (Kevin Spacey), który po trupach do celu zdobywa kolejne szczeble kariery w Waszyngtonie. Serial zaskarbił sobie serca fanów na całym świecie, również w Polsce - w trzecim sezonie pojawił się nawet wątek Polski - państwa, na którego terytorium umieszczono tarczę antyrakietową, której usunięcia chce prezydent Rosji w zamian za wsparcie USA w działaniach w Palestynie. Wczoraj (20,01) producenci ogłosili datę premiery piątego sezonu - tym razem w jego tworzeniu nie będzie brał udziału twórca serii, Beau Willimon - scenariusze stworzą jego współpracownicy z serii trzeciej i czwartej, Mellissa James Gibson i Frank Pugliese.

Jako że zapowiedź piątego sezonu "House of Cards" zbiegła się z datą zaprzysiężenia Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, również i zwiastun serialu nie ucieka od politycznych nawiązań:


Premierę nowego sezonu zaplanowano na 30 maja 2017 roku.