Ostatnie pożegnanie Tomasza Kality

  

Dziś na warszawskich Powązkach odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego rzecznika SLD Tomasza Kality. Oprócz rodziny i bliskich w ostatnim pożegnaniu polityka wziął udział prezydent Andrzej Duda, który przyznał Kalicie pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Tomasza Kalitę żegnali politycy i dziennikarze.

Przyszliśmy tu, aby w żalu i w bólu pożegnać kochanego i bliskiego nam człowieka, przyszliśmy wyrazić hołd zmarłemu, ale też wdzięczność za jego serce, dobroć, dokonania służbie naszej ojczyzny

- powiedział Leszek Miller, były premier i lider SLD.

- Śmierć przychodzi niezapowiedziana i nieproszona, jest zawsze gościem nie na czas. Tym razem przyszła szczególnie nie w porę, przerwała plany i marzenia, marzenia o szczęśliwym i twórczym życiu - podkreślił Miller.

Leszek Miller zaznaczył, że Tomasz Kalita był wielką nadzieją polskiej polityki. Tłumaczył, że testament Kality, to nie tylko walka o medyczną marihuanę, ale także wołanie o inną jakość życia publicznego.

- Był symbolem tej innej jakości, polityki z przyjazną twarzą, szacunkiem dla rywala czy przeciwnika, polityki refleksyjnej, poszukującej odpowiedzi na ważne pytania - mówił Miller.

Tomasz Kalita od wiosny zeszłego roku chorował na glejaka mózgu. Zaangażował się w działania na rzecz onkologii w Polsce i zalegalizowania marihuany w celach medycznych. Walkę z chorobą przegrał 16 stycznia 2017 r. Miał 37 lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,polsatnews.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron rozmawia z Putinem

Wladimir Putin i Emmanuel Macron / / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że ma nadzieję, iż jego dzisiejsze rozmowy z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem doprowadzą do spotkania na szczycie w nadchodzących tygodniach, poświęconego kryzysowi na Ukrainie.

Wypowiadając się wkrótce po powitaniu Putina w Forcie Bregancon, letniej rezydencji prezydentów Francji na Lazurowym Wybrzeżu, Macron dodał, że omawiana będzie także kwestia łagodzenia napięć dotyczących Iranu, konflikt w Syrii oraz kwestie kontroli zbrojeń.

Prezydent Francji zaapelował też o poszanowanie wolności słowa i o wolne wybory w Rosji.

Putin powiedział m.in., nawiązując do sytuacji na wschodzie Ukrainy, że są powody do "ostrożnego optymizmu". Podkreślił, że Rosja będzie popierać format normandzki, jeśli chodzi o rozmowy na temat Ukrainy. Format normandzki to negocjacje na temat uregulowania konfliktu na wschodniej Ukrainie z udziałem przedstawicieli czterech państw: Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl