Forum Bezpieczeństwa Morskiego – o modernizacji Marynarki Wojennej RP

  

W czwartek 19 stycznia 2017 r. podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski wziął udział w organizowanym po raz drugi w Warszawie Forum Bezpieczeństwa Morskiego.  – Modernizacja Marynarki Wojennej musi odpowiadać charakterowi obecnych zagrożeń oraz pozwalać na użycie naszych sił także poza obszarem Bałtyku we współpracy z zespołami okrętów sojuszniczych – powiedział podczas swojego wystąpienia wiceminister Szatkowski. 

Wiceminister podkreślił, iż inicjatywa, jaką jest coroczna organizacja Forum, stanowi doskonałe miejsce do spotkania wszystkich środowisk, dla których rzeczą nadrzędną jest wzmacnianie polskiej morskiej racji stanu. Wiceminister Szatkowski dodał również, że kierownictwo resortu obrony narodowej z uwagą odnosi się do opinii prezentowanych przez niezależne think tanki, organizacje i środowiska społeczne w sprawie przyszłego kształtu polskiej polityki morskiej oraz kierunków rozwoju Marynarki Wojennej RP. 

W swoim wystąpieniu podsekretarz stanu w MON przedstawił działania podejmowane przez ministerstwo obrony w obszarze umacniania bezpieczeństwa morskiego państwa. Podkreślił, że istotnym zagadnieniem jest prawidłowe określenie celów i kierunków działań w obszarze polityki morskiej oraz narzędzi jej realizacji w wymiarze narodowym i sojuszniczym. Ponadto zaznaczył, że polityka bezpieczeństwa morskiego państwa powinna odzwierciedlać charakter współczesnych zagrożeń i dynamikę zmian zachodzących w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. 

Jak podkreślił wiceminister Szatkowski, modernizacja Marynarki Wojennej RP jest wpisana we wzmacnianie bezpieczeństwa państwa, w tym we współpracy z sojuszniczymi zespołami okrętów, zarówno na Morzu Bałtyckim, jak również poza nim.

W panelu dyskusyjnym poświęconym Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Państwa, wiceminister Szatkowski przedstawił strukturę, z jakiej będzie składał się Strategiczny Przegląd Obronny odnosząc się jednocześnie do roli Marynarki Wojennej. T.Szatkowski zaznaczył, że przedstawienie opinii publicznej założeń Strategicznego Przeglądu Obronnego nastąpi po ostatecznej akceptacji przez Ministra Obrony Narodowej. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl