Nowa era

  

Wraz z dojściem do władzy Donalda Trumpa zaczyna się nowa era w polityce międzynarodowej. Trudno dziś powiedzieć, jak poważne zmiany wprowadzi. Pewnie nie wie tego do końca nawet on sam. Nie wszystko można zmienić od razu, a to, co w kampanii wyborczej wydaje się oczywiste, w realnym rządzeniu już takie nie jest.

Jednak sam wybór Trumpa jest sygnałem zmiany nastrojów na świecie. Widać ją było przy okazji wyborów na Węgrzech i w Polsce, a teraz dotarła do najpotężniejszego państwa świata. Elity finansowe i ideologiczne, które projektowały rzeczywistość zachodniej cywilizacji, straciły monopol na wyznaczanie, kto powinien rządzić, a kto nie. Nie chodzi tylko o klęskę liberalno-lewicowych eksperymentów, ale też o przywrócenie wagi wyborom. Narody wreszcie dostały alternatywę. Mogą wybierać między tym, co jest, a powrotem do świata bardziej tradycyjnych zasad. Chodzi nie tylko o zasady etyczne, lecz także o bardziej racjonalne podejście do gospodarki, bezpieczeństwa, a wreszcie prawo mówienia tego, co się myśli, bez ograniczeń politycznie poprawnej cenzury. Trump może zmienić świat, marginalizując szaleństwa lewicowych ideologii i przywracając ludziom wiarę w sumienie i zdrowy rozsądek.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts