Ruszy rejestr zboczeńców

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Pedofil, który opowiadał o zbrodniach popełnionych na dzieciach, przebywa na wolności. W ostatnich dniach wielu dewiantów jednak zatrzymano. Ofiary ma chronić rejestr, który – jak zapowiadało Ministerstwo Sprawiedliwości – ruszy w tym roku. „Gazeta Polska Codziennie” dowiedziała się, że obecnie w więzieniach przebywa ponad 700 skazanych za pedofilię.

Przerażające informacje ujawniła reporterka Polsat News – na internetowych forach Krzysztof P. przez lata chwalił się innym zboczeńcom, jak porywał i brutalnie gwałcił dziewczynki. Jedną z nich miał odurzyć alkoholem i psychotropami, udusić, ciało poćwiartować. Mężczyzna, choć ścigany listem gończym, jest na wolności, przebywa obecnie w Rosji, tam prowadzi interesy. Nie wiadomo, czy jego opowieści są jedynie wytworem fantazji chorego umysłu, czy naprawdę mordował dzieci.

Na pewno zaś w niespełna trzy tygodnie tego roku zatrzymano w Polsce wielu pedofilów. W Wieliczce 26-latek składał jednoznaczne propozycje dzieciom. W Łodzi mężczyzna chciał się umówić z 14-latką. CBŚP rozbiło szajkę, która poprzez internet szukała bardzo młodych ofiar. W Warszawie na gorącym uczynku wpadł muzyk. To tylko nieliczne z ohydnych przestępstw...

Wiosną ubiegłego roku Sejm przyjął ustawę o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Dzięki niej w Polsce ma funkcjonować tzw. rejestr pedofilów. – Ustawa została przyjęta niemal jednogłośnie – mówi „Codziennej” Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz ’15. – Rejestr przede wszystkim ma chronić nasze dzieci – podkreśla Witold Czarnecki, poseł PiS.

Ma też zapobiegać sytuacjom takim jak ta, o której niedawno alarmowała „Codzienna”, gdy po odbyciu kary na wolność wyszedł Jarosław B., porywacz i gwałciciel dziewczynki. Po opuszczeniu murów więzienia nikt nie wiedział, gdzie przebywa.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus: Cypr zamyka przejścia

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rząd Republiki Cypryjskiej (RC) postanowił zamknąć cztery z dziewięciu przejść, łączących zamieszkane przez Greków cypryjskich południe wyspy z uznawaną tylko przez Ankarę Turecką Republikę Cypru Północnego (TRCP).

- To decyzja tymczasowa, mająca na celu ochronę obu społeczności przed nowym koronawirusem

 – oświadczył na konferencji prasowej grecko-cypryjski minister zdrowia Constantinos Ioannou. Dodał, że zamknięcie tych przejść umożliwi lepszą kontrolę ruchu na pozostałych, na których rząd rozmieści dodatkowych policjantów, a także personel medyczny wyszkolony do diagnozowania objawów Covid-19.

Decyzja o zamknięciu przejścia dla pieszych na starym mieście w Nikozji oraz dla ruchu samochodowego w Derynii, Astromeritis i Lefce zostanie wdrożona w życie w sobotę o godz. 6.00 rano. Początkowo ma obowiązywać przez tydzień.

Przeciwko ograniczeniu swobody ruchu między południem a północą wyspy wypowiedzieli się natychmiast działacze Ruchu Na Rzecz Zjednoczenia Cypru, oskarżając rząd RC o wykorzystanie Covid-19 jako pretekstu do utrudnienia kontaktów między dwoma społecznościami.

- Oświadczenie rządu RC, że zamyka cztery przejścia z powodu Covid-19 są nie tylko obraźliwe dla naszej inteligencji, ale także naruszają nasze prawa

– powiedział Kemal Baykalli, cypryjski Turek działający w Ruchu.

Baykalli wskazał na fakt, że jak dotąd na Cyprze nie został zdiagnozowany ani jeden przypadek zachorowania na Covid-19, a także zakwestionował logikę, jaką kierował się rząd RC zamykając tylko niektóre z przejść.

- Przecież ten wirus nie wybiera sobie specjalnych miejsc. Może wystąpić wszędzie

 – powiedział Baykalli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts