Prezydent Radomia straci swój mandat

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało wniosek do Rady Miasta Radomia o wygaszenie mandatu Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

cba.gov.pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało wniosek do Rady Miasta Radomia o wygaszenie mandatu Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. To skutek ujawnienia przez CBA nieprzestrzegania przez prezydenta przepisów ustawy antykorupcyjnej.
 
Zgodnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej oraz kodeksu wyborczego naruszenie zakazów antykorupcyjnych przez prezydenta miasta powoduje wygaśnięcie jego mandatu.

Cała sprawa dotyczy kontroli przestrzegania w latach 2014 – 2016 zakazów zawartych w art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne tzw. ustawy antykorupcyjnej przez Radosława Witkowskiego – Prezydenta Radomia, a także kontrolę prawidłowości i prawdziwości składanych przez niego oświadczeń majątkowych w zakresie tych zakazów.

- Funkcjonariusze CBA ujawnili, że Prezydent Witkowski wbrew zakazowi zasiadał  w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o. Zgodnie z przepisem art. 4 ustawy antykorupcyjnej  osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji  (m.in. prezydenta miasta, burmistrza, wójta)  nie mogą zasiadać w organach spółek prawa handlowego. Wyjątek od tej zasady ustanawia art. 6 ust. 1 ustawy antykorupcyjnej. - informuje CBA.

 

Źródło: niezalezna.pl,cba.gov.pl

#CBA #korupcja #Radom

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo