Tusk – król ciamajdanu

  

Donald Tusk, niczym mityczny Feniks z popiołów, miał się odrodzić w polskiej polityce po grudniowym puczu „totalnej opozycji”. Prosto z Wrocławia, dokąd przyjechał na ceremonię zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, jako wyczekiwany mąż opatrznościowy miał wkroczyć z przytupem w rodzime życie publiczne.

Wystarczy przypomnieć, jak komentował próby przejęcia władzy i doprowadzenia do rewolty; jak niby w spontanicznym wystąpieniu z troską „apelował” do rządzących o to, by przestrzegali zasad demokracji, jednocześnie otwarcie popierając puczystów. Tusk już był w ogródku, już witał się z gąską, ale zawiedli wykonawcy przewrotu. Śmiało można stwierdzić: taki pucz, jacy wykonawcy. Jeden bawił w Portugalii, drugi szusował na nartach w Austrii, a trzeci bez skrupułów pełnymi garściami czerpał zyski z datków, które w dobrej wierze wpłacali na wsparcie KOD‑u zwykli obywatele. Nie przyszła także pomoc z zewnątrz, czyli z Unii Europejskiej, o którą zabiegali ciamajdanowi puczyści. Planowany przewrót okazał się kompromitującą klapą na całej linii. A Donald Tusk? Cóż, zamiast mężem stanu i królem Europy został królem ciamajdanu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts